Pozostałeś czysty? „Złe” wieści od ministerstwa. Nie dostaniesz czwartej dawki

Rzecznik ministerstwa pandemii Wojciech Andrusiewicz ogłosił, że osoby czyste nie otrzymają możliwości przyjęcia czwartej dawki szprycy na koronawirusa.

Andrusiewicz w rozmowie z „Onetem” powiedział, że osoby, które chciałyby przyjąć pierwszą dawkę nieprzebadanego i dopuszczonego do obrotu jedynie warunkowo preparatu na koronawirusa, nie będą miały takiej możliwości.

Przywołał także koncerny Pfizer i Moderna. Podkreślił, że ich preparaty mają być gotowe we wrześniu.

– Jeżeli będą oznaki, że ta szczepionka celowana na omikron nie wejdzie we wrześniu, to będziemy na pewno radzić szczepienie drugą dawką przypominającą szczepionką, którą mamy obecnie – zaznaczył Andrusiewicz.

Dalej zaznaczył również, że w razie pojawienia się preparatu celowanego w Omikron, w Polsce odbędzie się szprycowanie dzieci od 12 roku życia. Wskazał też trzy ponoć rozpoznawalne w Polsce warianty koronawirusa.

– Mamy nadal dominujący w Polsce wariant BA.2 i jest to w granicach 60 proc. Warianty BA.4 i BA.5 odpowiadają mniej więcej za 40-35 proc. zakażeń. Udział tych dwóch wariantów zdecydowanie się zwiększa, głównie wariantu BA.5 – przekonywał.

Dalej rzecznik ministerstwa pandemii wskazał na trzy rodzaje prognoz.

– Mówimy o szczycie zakażeń od sierpnia do listopada, o możliwości zakażenia ewidencjonowanego w granicach kilkudziesięciu tysięcy przypadków. W najczarniejszym scenariuszu to jest w granicach dziesięciu tysięcy osób w szpitalu – wieszczył Andrusiewicz.

Wskazał też, że najbardziej zagrożoną grupą są osoby w wieku 60-69 lat. Z kolei osoby młode z koronawirusem albo „chorują” w sposób bezobjawowy albo objawy „nie są znaczące”.

Andrusiewicz powoływał się także na zalecenia WHO dotyczące testowania wyłącznie najbardziej zagrożonych i „objawowych” osób. Jednak szef WHO ogłosił już apel do rządów o przywrócenie wielkiej histerii, w związku z tym można spodziewać się zmiany podejścia władz do koronawirusa. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

nczas.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net