29 lutego 2024
Wiadomości

Pozostałeś czysty? „Złe” wieści od ministerstwa. Nie dostaniesz czwartej dawki

Rzecznik ministerstwa pandemii Wojciech Andrusiewicz ogłosił, że osoby czyste nie otrzymają możliwości przyjęcia czwartej dawki szprycy na koronawirusa.

Andrusiewicz w rozmowie z „Onetem” powiedział, że osoby, które chciałyby przyjąć pierwszą dawkę nieprzebadanego i dopuszczonego do obrotu jedynie warunkowo preparatu na koronawirusa, nie będą miały takiej możliwości.

Przywołał także koncerny Pfizer i Moderna. Podkreślił, że ich preparaty mają być gotowe we wrześniu.

– Jeżeli będą oznaki, że ta szczepionka celowana na omikron nie wejdzie we wrześniu, to będziemy na pewno radzić szczepienie drugą dawką przypominającą szczepionką, którą mamy obecnie – zaznaczył Andrusiewicz.

Dalej zaznaczył również, że w razie pojawienia się preparatu celowanego w Omikron, w Polsce odbędzie się szprycowanie dzieci od 12 roku życia. Wskazał też trzy ponoć rozpoznawalne w Polsce warianty koronawirusa.

– Mamy nadal dominujący w Polsce wariant BA.2 i jest to w granicach 60 proc. Warianty BA.4 i BA.5 odpowiadają mniej więcej za 40-35 proc. zakażeń. Udział tych dwóch wariantów zdecydowanie się zwiększa, głównie wariantu BA.5 – przekonywał.

Dalej rzecznik ministerstwa pandemii wskazał na trzy rodzaje prognoz.

– Mówimy o szczycie zakażeń od sierpnia do listopada, o możliwości zakażenia ewidencjonowanego w granicach kilkudziesięciu tysięcy przypadków. W najczarniejszym scenariuszu to jest w granicach dziesięciu tysięcy osób w szpitalu – wieszczył Andrusiewicz.

Wskazał też, że najbardziej zagrożoną grupą są osoby w wieku 60-69 lat. Z kolei osoby młode z koronawirusem albo „chorują” w sposób bezobjawowy albo objawy „nie są znaczące”.

Andrusiewicz powoływał się także na zalecenia WHO dotyczące testowania wyłącznie najbardziej zagrożonych i „objawowych” osób. Jednak szef WHO ogłosił już apel do rządów o przywrócenie wielkiej histerii, w związku z tym można spodziewać się zmiany podejścia władz do koronawirusa. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

nczas.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net