22 maja 2024
Wiadomości

Prawie 40 proc. mieszkańców Rzeszowa to Ukraińcy. We Wrocławiu stanowią prawie 1/3 populacji

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, jak przebiega ukrainizacja Polski. W Rzeszowie tylko ci cudzoziemcy stanowią już prawie 40 proc. mieszkańców, zaś we Wrocławiu stanowią oni 1/3 mieszkańców miasta.

DGP przytoczyło dane z opracowania zamówionego przez Unię Metropolii Polskich. Ogółem w większości miast polskich liczba Ukraińców spadła po kwietniowym szczycie napływu. Wciąż jednak stanowią oni 8 proc. całej populacji zamieszkującej terytorium III RP.

Jednak są dwa wyjątki: Wrocław i Warszawa. We Wrocławiu 28 proc. mieszkańców stanowią Ukraińcy, zaś w Warszawie 16 proc..

Z kolei w Rzeszowie Ukraińcy stanowią obecnie 37 proc. mieszkańców. W raporcie zaznaczono, że nie można jednak określić, „na ile Rzeszów i okolice to tylko przystanek w dalszej drodze do innych miejsc Polski i Europy, a na ile miejsce, gdzie uciekinierzy z Ukrainy są w szczególny sposób nastawieni na względnie szybki powrót do swojego kraju”.

UMP zebrało dane na podstawie analizy informacji ze smartfonów oraz danych z rejestru PESEL. Dotyczą one zarówno uchodźców jak również imigrantów ukraińskich przybyłych przed wybuchem wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Należy także przypomnieć, że już kilka lat temu podkreślono, że za rządów obecnej oligarchii drastycznie wzrosła imigracja do Polski z państw innych regionów, również obcych nam cywilizacyjnie. Prym tutaj wiodą ludy m.in. z Indii. Nie licząc uchodźców z Ukrainy w ostatnim czasie, do Polski migrowały już setki tysięcy osób.

I pomyśleć, że zarówno obecnie rządzący jak i ich zwolennicy niegdyś narzekali, że PO chce przyjąć ledwie kilka tysięcy imigrantów…

kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Prawie 40 proc. mieszkańców Rzeszowa to Ukraińcy. We Wrocławiu stanowią prawie 1/3 populacji

  • Przykrym jest jak władze potraktowały repatriantów , którzy tak bardzo pragnęli powrotu do Ojczyzny. Teraz nawała ukraińska zalewa Polskę ,dla nich są pieniądze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net