Prawy Sektor wciąż obecny na wschodzie Ukrainy

YouTube
YouTube

Członkowie Prawego Sektora, mimo oficjalnego zakazu, nadal walczą razem z ukraińskimi żołnierzami przeciwko separatystom na wschodzie kraju. Setki uzbrojonych mężczyzn obecnie znajduje się m.in. w Donbasie, wciąż rekrutowani są nowi.

O tym, że neonaziści z Prawego Sektora biorą udział w walkach za zgodą Kijowa, napisał Jack Losh z amerykańskiego dziennika „The Washington Post”. Słowa Amerykanina potwierdzają sami przedstawiciel Prawego Sektora. – Oficjalnie nas tu nie ma. Politycy mówią, że zostaliśmy wyprowadzeni. Ale na wschodzie wszystko wygląda inaczej. Jesteśmy w dobrych stosunkach z żołnierzami – mówi mężczyzna o pseudonimie „Monarcha”. – Politycy boją się, że kiedy wojna się skończy, wrócimy do Kijowa i skierujemy nasze armaty przeciwko nim. Będziemy musieli tak postąpić. To nasz obowiązek – dodaje inny.

Członkowie Prawego Sektora dołączyli do walk na wschodzie kraju w 2014 r., kiedy rozpętał się konflikt z prorosyjskimi separatystami. Słaba wówczas armia ukraińska z wdzięcznością przyjęła wsparcie militarne od zorganizowanych batalionów Prawego Sektora. Niestety, wkrótce okazało się, że Kijów nie panuje nad grupami neobanderowców, którzy zaczęli zapraszać swoich kolegów z podobnych sobie organizacji nazistowskich z całego świata. Mimo wszystko jednak wojsko uparcie korzysta z „pomocy” Prawego Sektora, choć oficjalnie ukraiński MON odmawia komentarzy w tej sprawie.

Ukraińcy z Prawego Sektora otwarcie odwołują się do dziedzictwa Bandery oraz OUN/UPA. Nie stronią również od symboliki powiązanej z historią III Rzeszy, jak choćby swastyka (TUTAJ).

MGOT/sputniknews.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net