23 maja 2024
Wiadomości

Prawybory Nowej Nadziei pod ostrą krytyką. Unieważniono głosowanie (WIDEO)

Sobotnie prawybory Nowej Nadziei zostały unieważnione. Wcześniej skrytykowano brak przejrzystości oraz wskazywano na możliwość fałszerstw.

W sobotę odbyły się prawybory Nowej Nadziei. O „jedynkę” na liście Konfederacji z ramienia partii NN w okręgu legnicko-jeleniogórskim walczyli Robert Jarosław Iwaszkiewicz, Robert Grzechnik i Dariusz Szumiło.

Po przeliczeniu głosów komisja ogłosiła, że przewagą jednego głosu nad Szumiłą zwyciężył Iwaszkiewicz. Wówczas obecni na głosowaniu oskarżyli komisję o oszustwo. Domagano się ponownego przeliczenia głosów.

– Legnica: 1.Obserwatorzy nie mogli obserwować liczenia głosów. 2.Głosy zostały wywiezione poza lokal wyborczy 3. Trwa oczekiwanie aż głosy wrócą (za ok.1h!!!!) 4. Na miejscu jest Polskie Radio – relacjonował dziennikarz wRealu24 Krzysztof Lech Łuksza.

– Pomimo zastrzeżeń mężów zaufania co do metodologii i poprawności przeliczania głosów, komisja nie zgodziła się na wspólną weryfikację. Pracę w komisji zablokował były asystent jednego z kandydatów. Na nic zdały prośby o powtórne przeliczenie – relacjonował z kolei jeden z kandydatów Szumiło.

Po godz. 11 Łuksza napisał, że „prawybory zostały unieważnione”.

– Czas na wyciągnięcie wniosków, takie sytuacje nie powinny się powtarzać, chociażby ze względu na wyborców oddających głos i płacących za to. Proces prawyborczy powinien być uczciwy i transparentny – napisał Łuksza na Twitterze.

Ostatecznie interweniował prezes NN Sławomir Mentzen. Nakazał komisji ponowne przeliczenie głosów w Legnicy. Zarząd partii zaś ogłosił unieważnienie wyborów.

Dzisiaj Łuksza odniósł się do komentarza Stanisława Tyszki dotyczącego awantury na prawyborach NN w Legnicy.

– Przedstawiciel Konfederacji @styszka twierdzi, że w prawyborach w Legnicy, „nie było fałszerstw”, a „jedynym błędem komisji” było nieprzeliczenie głosów po raz ponowny. Niestety Tyszka mija się z prawdą, bo to nie był jedyny błąd komisji, ale wierzchołek góry lodowej. Nieprawidłowości było MNÓSTWO, a nieprzeliczenie głosów na prośbę kandydata, który przegrał w podejrzanych okolicznościach jednym głosem (!) i wyniesienie głosów w nieznane miejsce przez człowieka współpracującego ze „zwycięzcą” absolutnie dyskwalifikuje te prawybory – stwierdził dziennikarz.

onet.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net