Prawybory w USA

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się prawybory. Demokraci i Republikanie wyłonią w nich kandydatów do jesiennych wyborów prezydenckich. Jako pierwsi zadecydują w tej sprawie mieszkańcy stanu Iowa.

Amerykanie mają dość przedstawicieli partyjnych elit i stawiają na kontrowersyjnych kandydatów. Są wśród nich: miliarder Donald Trump i Berni Sanders. Szanse obu polityków wciąż rosną. Donald Trump zasłynął w kampanii dzięki wypowiedziom na temat imigrantów. –  Wzywam do całkowitego i kompletnego zamknięcia muzułmanów wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych, aż przedstawiciele naszego kraju dowiedzą się co tam się dzieje. Nie mamy innego wyboru – mówił kandydat.

Mimo, że Trump wygrywa w sondażach, eksperci oceniają, że prezydencką nominację partii republikańskiej otrzyma jeden z  establishmentowych kandydatów. Największe szanse mają Jeb Bush i senator Ted Cruz. – Całe swoje życie poświęciłem obronie konstytucji przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych i chciałbym oświadczyć, że nie zamierzam brać porad prawnych u Donalda Trumpa – powiedział  Cruz.

Ciekawa sytuacja panuje także po drugiej stronie amerykańskiej sceny politycznej. Faworytkę demokratów, żonę byłego prezydenta USA – Hilary Clinton dogania w sondażach równie kontrowersyjny jak Donald Trump syn żydowskiego imigranta z Polski, Bernie Sanders. – Czym jest kampania wyborcza? To bardzo, bardzo poważna sprawa. I to co jest w wyborach prezydenta Stanów Zjednoczonych równie ważne – to rewolucja polityczna i przekształcenie Ameryki – zaznaczył Sanders. Hilary Clinton otwarcie krytykuje Sandersa. – Senator Sanders nie mówi zbyt wiele o polityce zagranicznej, ale gdy to robi – budzi obawy. Przykładem jest jego sugestia związana z wysłaniem irańskich wojsk do Syrii. To jest jak z wysłaniem podpalacza zamiast strażaka – powiedziała Clinton.

Nowego prezydenta USA poznamy 8 listopada.

Mas/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net