Precedensowy wyrok w Strasburgu

Foto: Bene 16, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
Foto: Bene 16, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, iż porównanie zabijania nienarodzonych dzieci do Holokaustu nie jest zakazane. Sprawa dotyczy niemieckiego działacza pro-life, który w swoich kampaniach posługiwał się tym argumentem.

Klaus Annen udowadniał, iż zgodność z prawem niekoniecznie oznacza zgodność z moralnością a fakt, iż zabijanie nienarodzonych jest w Niemczech legalne nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności za śmierć dziecka. Jako przykład państwa, które zezwalało na zabijanie w majestacie prawa podał III Rzeszę, gdzie dokonano zagłady osób uznanych przez Hitlera za „podludzi”. Porównanie z Holokaustem nie spodobało się niemieckim aborcjonistom, sprawa trafiła na wokandę. Kolejne sądy podtrzymywały wyrok, który zakazywał Annenowi dystrybucji ulotek oraz publikacji listy lekarzy dopuszczających się zbrodni na nienarodzonych dzieciach.

Ostatecznie Niemiec skierował sprawę do ETPC w Strasburgu. Słynący z lewicowych zapatrywań Trybunał przyznał tym razem rację Annenowi stwierdzając, iż porównanie z Holokaustem może być argumentem używanym w dyskusji na temat prawa i moralności. Dodał również, iż same rozważania na temat ochrony życia są ważne dla społeczeństwa.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net