Premier Morawiecki wzywa do cenzury przez gigantów technologicznych. Zasłania się Putinem (WIDEO)

– Dzisiaj na wielkich firmach, takich jak Google, spoczywa dodatkowa odpowiedzialność. Za słowo, za eliminowanie fake newsów, za ograniczenie wpływu rosyjskiej propagandy, która jest dodatkową ukrytą broń po stronie Putina – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera pojawiła się kilka dni temu wypowiedź, w której premier Mateusz Morawiecki nawołuje pośrednio do cenzury treści w Internecie. Tym razem pretekstem jest nie tzw. pandemia, a wojna rosyjsko-ukraińska.

– Czas jest bardzo szczególny, dlatego to partnerstwo polsko-amerykańskie jest takie ważne. (…) Jesteśmy w sytuacji, kiedy jeden z naszych dalszych sąsiadów – Rosja – która jest dziś de facto państwem zbójeckim, napadło na naszego sąsiada, naruszyła podstawy życia społecznego, narusza wolność, niezależność, suwerenność naszego sąsiada – mówił premier Morawiecki.

– Dzisiaj na wielkich firmach, takich jak Google, spoczywa dodatkowa odpowiedzialność. Co to za odpowiedzialność? To jest odpowiedzialność także za słowo, za prawdziwość informacji przekazywanych, za eliminowanie fake newsów, za ograniczenie wpływu rosyjskiej propagandy. A wiemy doskonale, że właśnie rosyjska propaganda jest tym, co stanowi dodatkową ukrytą broń po stronie Putina – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Następnie przytoczył cytat z Marshala McLuhana „The medium is a message”, dodając „dzisiaj medium is the weapon”. – Czyli dzisiaj różnego rodzaju informacje – a Google to jednocześnie potężna firma zarządzająca właśnie informacją, prawdziwością tej informacji. Dzisiaj to medium jest używane przez państwa zbójeckie – przez Rosję – do niszczenia sfery wolności. Do ograniczania szans w przyjściu z pomocą, niesieniu pomocy naszym ukraińskim sąsiadom – twierdził premier.

Teoretycznie zwalczanie fałszywych informacji jest oczywiście dobre. Jednak w praktyce ostatnie dwa lata pokazały, że celem nie jest zwalczanie fałszu, a treści niezgodnych z forsowanym przez rządy i koncerny przekazem. Innymi słowy, pod pretekstem wojny rosyjsko-ukraińskiej, premier Morawiecki zachęca gigantów technologicznych do cenzury.

kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Premier Morawiecki wzywa do cenzury przez gigantów technologicznych. Zasłania się Putinem (WIDEO)

  • 12 marca 2022 o 14:22
    Permalink

    Morawiecki uczeń Shwaba to kolejny przestępca chcący wprowadzenia Nowego Porządku Świata i ograniczenia wolności osobistej pod pretekstem pokoju i lepszego życia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net