Premier Szydło: Clinton powinien nas przeprosić

foto: twitter.com/irishexaminer
foto: twitter.com/irishexaminer

Premier Beata Szydło skomentowała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia wypowiedź byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona. Polityk stwierdził, że Polska odrzuca demokrację na rzecz „autorytarnej dyktatury”.

O skandalicznej wypowiedzi Clintona pisaliśmy wczoraj (TUTAJ). Szefowa Rady Ministrów stwierdziła, że tego typu opinie są nie tylko nieuprawnione, ale wręcz krzywdzące. – Dziwię się politykom opozycji w Polsce, którzy ekscytują się na przykład takimi wypowiedziami Billa Clintona i uznają je za bardzo poważne – komentowała. Premier podkreśliła, że wszyscy Polacy powinni dołożyć wszelkich starań, aby bronić dobrego imienia ojczyzny.

Wypowiedzią Clintona zainteresował się także Kongres Polonii Amerykańskiej. Przedstawiciele Kongresu wyrazili zaniepokojenie słowami byłego prezydenta USA. Stwierdzono, że były one obraźliwe wobec Polaków kochających wolność, a także dla osób polskiego pochodzenia na całym świecie. Kongres wyraził przy tym poparcie dla obecnego polskiego rządu. Z kolei polski MSZ wyraźnie zaznaczył, iż „nie jest to oficjalne stanowisko urzędującej administracji amerykańskiej”.

Już wczoraj na wypowiedzi Clintona ostro zareagowały władze Węgier. – Panu Clintonowi może nie podobać się decyzja węgierskiego narodu, ale nie może być to wystarczający powód, by były prezydent obrażał nas w taki sposób – odpowiedział szef MSZ Péter Szijjártó i dodał, iż „nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów”.

Miecz/tvn24.pl, wyborcza.pl, wpolityce.pl, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.