Premier Szydło omawia kwestię imigrantów

foto: Facebook
foto: Facebook

W piątkowy wieczór na Facebooku premier Beata Szydło odpowiadała na pytania internautów. Jedną z kwestii poruszanych w tej dyskusji były decyzje Unii Europejskiej w sprawie imigrantów.

Beata Szydło przypomniała, iż temat imigrantów poruszany był również na spotkaniach ministrów UE, w których uczestniczyli minister obrony narodowej Antonii Macierewicz oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. – Nasze stanowisko jest jasne. Trzeba pomagać ludziom, których życie jest zagrożone, ale proponujemy pomoc humanitarną i by ta pomoc była prowadzona w miejscach, gdzie dzisiaj te problemy narastają – podkreśliła Beata Szydło. –  Nadszedł jednak dobry moment na to, by zastanowić się, czy decyzje, które zostały podjęte w UE, były decyzjami dobrymi, idącymi w dobrym kierunku. Będziemy starali się przekonać naszych partnerów z UE, że te decyzje powinny być inne. To jest nasze zadanie, cel naszej dyplomacji – kontynuowała swoją wypowiedź premier Szydło.

W piątkowym spotkaniu ministerstw spraw wewnętrznych i ministrów sprawiedliwości w Brukseli podjęto decyzję o zmianie w przepisach dotyczących strefy Schengen, które mają wzmocnić kontrole na granicach. Może się to również wiązać z problemami przy przekraczaniu granicy również dla obywateli UE.

Szmar/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net