23 lutego 2024
Wiadomości

Premier Węgier ostrzega przed islamskimi imigrantami

foto: European People's Party, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: European People’s Party, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Viktor Orban alarmuje w związku z napływem muzułmańskich uchodźców do krajów europejskich. Jego zdaniem, są oni zagrożeniem dla chrześcijańskich korzeni Europejczyków. Zaznaczył także istotę ideologicznego planu Unii Europejskiej, którego konsekwencją ma być wyniszczenie państw Europy.

Węgierski dowódca podczas czwartkowej wizyty w Brukseli ostrzegał Europę przed wkroczeniem imigrantów do krajów europejskich. W szczególności zwrócił uwagę na fakt, iż większość z nich wychowana jest w odmiennej religii i kulturze niż nasza. Tym samym podkreślił, że Europa jest kontynentem zbudowanym na chrześcijańskich fundamentach.

Według Orbana, przyjęcie setek tysięcy imigrantów do Europy jest dla niej wielkim zagrożeniem, która, jak podkreślił, „z wielkim trudem utrzymuje swoją tożsamość”.

Słowa Węgra wywołały sprzeciw wśród niektórych przywódców krajów europejskich. Swoje oburzenie wyraziła Angela Merkel, która popiera imigrację ze względów ekonomicznych. Według niej, dla każdego chrześcijanina najważniejsza powinna być godność człowieka, która powinna być chroniona wszędzie, gdzie jest zagrożona. Dodała również, że Niemcy nie robią nic, co wykracza poza granice prawa, a przyjęcie uchodźców jest, jej zdaniem, moralnym obowiązkiem. Kanclerz Niemiec zaznaczyła, że międzynarodowa konwencja o uchodźcach dotyczy każdego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Nie odniosła się jednak, jak nawoływania do chrześcijaństwa mają się do agresywnej w Niemczech „edukacji seksualnej”, prawa do mordowania dzieci czy wspierania lobby homoseksualnego.

Podczas swego przemówienia, premier Węgier bronił przede wszystkim zdania na temat budowania muru wzdłuż granicy serbskiej. Tłumaczył, że obywatele domagają się kontroli granic państwa. Swoją dezaprobatę wyraził również wobec przywódców i polityków europejskich, których państwa nie chronią granic Europy.

Krytyczne zdanie wobec wypowiedzi Orbana wyraził również przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk. Podobnie jak Angela Merkel, próbował się odwoływać wybiórczo do haseł kojarzonych z chrześcijaństwem.

Kaoch/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net