Prezydent Andrzej Duda szokuje. „Daliśmy radę, nie zabrakło miejsc w szpitalach”

To niestety nie żart. Prezydent III RP Andrzej Duda powiedział podczas posiedzenia Rady ds. Ochrony Zdrowia, że „daliśmy radę, nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, żeby zabrakło miejsc w szpitalach” i „nie było sytuacji, żeby zabrakło podstawowych środków ratujących życie”. Jeśli weźmiemy pod uwagę puste szpitale przerobione na wyłącznie covidowe, to owszem, miejsc nie zabrakło. Jeśli mowa jednak o ogólnej sytuacji dla pacjentów ze wszystkimi innymi, faktycznie poważnymi chorobami czy schorzeniami, to wypadliśmy już „trochę” gorzej.

– Dzisiaj mamy już spory bagaż doświadczeń z najpoważniejszym wyzwaniem, jakie pojawiło się w ciągu ostatnich dziesięcioleci, z pandemią koronawirusa (…) Kryzys był szczególnie dotkliwy. Na pewno jako eksperci będziecie mieli dużo uwag co do tego, jakie działania zostały podjęte, ale trzeba powiedzieć jedno: generalnie się udało przetrwać najgorszy okres, kiedy mieliśmy 20 tys. nowych zakażeń dziennie – mówił Andrzej Duda.

– Daliśmy radę, nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, żeby zabrakło miejsc w szpitalach. Nie było sytuacji, żeby zabrakło podstawowych środków ratujących życie (…) Ogólnie, trzeba powiedzieć, że przeszliśmy przez najtrudniejszy okres i mam nadzieję, że już więcej taki czas nie nastąpi – kontynuował prezydent III RP.

Fakty są takie, że co roku w okresach grypowych wiele szpitali jest przepełnionych. Pod pretekstem tzw. pandemii wyłączono wiele placówek, by utworzyć z nich „placówki covidowe”. O tym, że świecą pustkami, informowało wielu ekspertów. Ludzie z pozostałymi chorobami i schorzeniami zaś mieli większy niż na co dzień problem, by dostać się do placówki, by otrzymać pomoc, za którą płacą przymusowo. Liczba nadmiarowych zgonów nawet według propagandy rządowej niezwiązanych z koronawirusem, zbliża się do okolic 200 tys.. To liczba osób, za śmierć których odpowiedzialna jest władza.

W kontekście powyższego, słowa prezydenta Dudy są szokujące i skandaliczne.

polskatimes.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net