Chiny i Polska nawiązały współpracę gospodarczą

Prezydent Chin Xi Jinping zakończył wczoraj trzydniową wizytę w Polsce. Podczas licznych spotkań z polskimi władzami padło wiele politycznych deklaracji. Podpisano 40 umów, zarówno na szczeblu międzyrządowym, jak i na poziomie przedsiębiorstw, firm czy instytucji. 

foto: twitter.com/polskathetimes
foto: twitter.com/polskathetimes

Była to pierwsza wizyta chińskiego prezydenta w Polsce od 12 lat. W poniedziałek Xi Jinping rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu. Podczas pierwszego dnia wizyty w Polsce prezydenci podpisali oświadczenie o ustanowieniu wszechstronnego, strategicznego partnerstwa między Polską i Chinami. Zdaniem prezydenta jest to ważny sygnał dla całego sektora gospodarczego. Xi Jinping zaznaczył, że Polska jest liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz ważnym członkiem Unii Europejskiej. – Jest punktem, przez który przechodzi Bursztynowy Szlak i Jedwabny Szlak, co jest dużym atutem w budowaniu powiązania między Azją i Europą – oświadczył chiński prezydent. Politycy otworzyli także linię kolejową na trasie Chiny-Europa pod marką China Railway Express.

Podpisano wiele dokumentów, m.in. umowy dotyczące eksportu polskich jabłek do Chin, wzajemnego uznawania dyplomów, ułatwień w odprawach celnych i współpracy inwestycyjnej. Jeszcze dziś Poczta Polska zawarła porozumienie o strategicznej współpracy w skali globalnej ze STO Express. Ma ona dotyczyć logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji. – Poczta Polska chce skorzystać na odtworzeniu Jedwabnego Szlaku. Handel transgraniczny to przyszłość biznesu logistycznego, a my posiadamy potencjał i idealne położenie, by z tej szansy skorzystać – oznajmił wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Mas/wp.pl, rdc.pl, radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.