Prezydent Duda pozmieniał niektórych ministrów. Kościński i Gliński ze zmniejszonymi tytułami

Wczoraj prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Henryk Kowalczyk został wicepremierem i ministrem rolnictwa. Kamil Bortniczuk – ministrem sportu i turystyki. Anna Moskwa zaś objęła resort klimatu i środowiska, zaś Grzegorz Puda funduszy i polityki regionalnej. Piotr Nowak został ministrem rozwoju i technologii.

Henryk Kowalczyk został mianowany wicepremierem i ministrem rolnictwa. Na tym drugim stanowisku zastąpił Grzegorza Pudę, który został powołany na szefa resortu funduszy i polityki regionalnej.

Tadeusz Kościński został w związku z tym odwołany z funkcji ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej i został tylko ministrem finansów. Wicepremier Piotr Gliński przestał być zaś ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, od teraz będąc ministrem tylko dwóch pierwszych członów. Ministrem sportu i turystyki został Kamil Bortniczuk.

Michał Kurtyka przestał być ministrem klimatu i ochrony środowiska. Nowym ministrem została Anna Moskwa. Piotr Nowak został ministrem rozwoju i technologii. Dotychczas funkcję tę pełnił premier Mateusz Morawiecki.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Prezydent Duda pozmieniał niektórych ministrów. Kościński i Gliński ze zmniejszonymi tytułami

  • 28 października 2021 o 16:31
    Permalink

    Przecież przywieziony z Londynu minister likwidacji gotówki i tak miałby problem ze wskazaniem na mapie choć kilku regionów Polski.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net