Prezydent ułaskawił Kamińskiego

foto: Jarosław Roland Kruk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Jarosław Roland Kruk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Andrzej Duda zdecydował się ułaskawić Mariusza Kamińskiego i trzech jego współpracowników.

Nad Kamińskim ciążył nieprawomocny wyrok w sprawie o nadużycia uprawnień. Chodziło o aferę gruntową oraz działania CBA w celu wykazania przestępstwa korupcji. Kamiński był wówczas szefem CBA, którego powstanie zainicjował w 2006 r. Trzy lata później, za czasów rządów PO, obecnemu ministrowi zarzucono m.in. przekroczenie uprawnień, za co został skazany nieprawomocnie w marcu tego roku.

Decyzję o ułaskawieniu Kamińskiego, o której mówiono początkowo jedynie nieoficjalnie, potwierdziła kancelaria Andrzeja Dudy. – W odczuciu pana prezydenta cała sprawa miała charakter polityczny – wyjaśnił minister Dera dodając, iż intencją Dudy jest uwolnienie wymiaru sprawiedliwości od wpływów politycznych. – Mariusz Kamiński jest kryształowo uczciwym człowiekiem. Nie wziął ani złotówki odprawy z pieniędzy publicznych. Nikt nigdy nie kwestionował jego uczciwości – dodał Dera. „Decyzję Pana Prezydenta traktuję jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym” – skomentował sam Mariusz Kamiński w specjalnym oświadczeniu. – „Przypomnę, że sąd, któremu jako pierwszemu przekazano sprawę do rozpoznania umorzył postępowanie z powodu braku cech przestępstwa. Dwa inne sądy, wydające wyroki skazujące w sprawie afery gruntowej przeciwko Piotrowi Rybie i Andrzejowi K. uznały, że działania CBA były legalne i uzasadnione” – napisał minister.

– W ten sposób można by pozbawić funkcjonowania każdego polityka, gdyby sąd odpowiednio takie osoby skazywał – komentuje sprawę Andrzej Jaworski z PiS.  – Mózg operacji Jarosław Kaczyński, doświadczony wcześniejszymi doświadczeniami, pewnych błędów nie popełni i niestety obawiam się, że czeka nas ciemny okres – skomentował z kolei polityk PO, Paweł Olszewski.

MGOT/tvp.info, wpolityce.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net