Prezydent w Danii

foto: Michał Józefaciuk, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons
foto: Michał Józefaciuk, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons

Podczas swojej wizyty w Danii Andrzej Duda spotkał się z premierem tego kraju, Larsem Lokkem Rasmussenem, by porozmawiać na temat obecnych zadań stojących przed członkami NATO. W trakcie rozmów padła również kwestia ewentualnego zakupu przez Polskę duńskiego gazu.

Najważniejszym dla obu przywódców tematem był zbliżający się szczyt NATO w Warszawie oraz generalna sytuacja państw sojuszu. Jak wynika ze słów prezydenta Dudy, podczas szczytu najistotniejszą kwestią będzie wzmocnienie wschodniej i południowej ściany NATO. – Byliśmy z premierem zgodni co do tego, że aby prowadzić konstruktywny dialog z Rosją, potrzebna jest solidarność i jedność Sojuszu przy założeniu, że bezpieczeństwo państw Sojuszu jest niepodzielne, tzn. jesteśmy równi na zasadzie „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – zapewnił prezydent.

Pojawił się również głośny ostatnio temat duńskiego gazu. – Chcielibyśmy, żeby Dania przystąpiła z nami do kooperacji nie tylko w zakresie budowy gazociągu bałtyckiego, ale także by była to inicjatywa o szerszym charakterze, która doprowadziłaby w efekcie na przestrzeni najbliższych lat do połączenia poprzez Danię Polski z szelfem norweskim, żebyśmy stamtąd mogli do Polski i do innych krajów dostarczać gaz – przekonywał Andrzej Duda.

MGOT/polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net