Prezydent Węgier odznaczył prymasa. „Tylko wiara chrześcijańska może pchać nas do przodu”

twitter.com/RRInternational

Janos Ader, prezydent Węgier podczas wczorajszych uroczystości w Budapeszcie z okazji Dnia Świętego Szczepana powiedział, że Węgry „znów muszą dziś bronić granic kraju”. Natomiast węgierski minister obrony narodowej odwołał się jednoznacznie do chrześcijańskich korzeni swojego państwa.

– Bezpieczeństwo oznacza dziś co innego niż choćby dekadę temu: znów musimy bronić naszych granic, musimy bronić tego niezależnego, wolnego i europejskiego kraju, który uformowała ofiara, charakter i praca milionów Węgrów – zauważa Adej Janos. – Powinniśmy znów zdać sobie sprawę, że tylko to może być naprawdę nasze, co jesteśmy w stanie wciąż od nowa obronić – dodaje prezydent Węgier.

Istvan Simicsko, minister obrony podkreślił, że święto założenia państwa to jednocześnie święto wiary chrześcijańskiej Węgrów. – Tylko otrzymana od św. Stefana wiara chrześcijańska może nas pchać do przodu – stwierdza Simicsko. Zauważa też, że „Bruksela zrzeka się swojej wiary i traci swój fundament”.

Podczas uroczystości prezydent wręczył najwyższe odznaczenia państwowe kraju, Węgierskie Ordery św. Stefana. Jeden otrzymał prymas kraju, abp Peter Erdoe, zaś drugi pianista, Tamas Vasary.

Stefan I Święty z dynastii Arpadów urodził się w drugiej połowie X wieku. Na króla Węgier koronowany został w 1000 lub 1001 r. By krzewicielem chrześcijaństwa i pierwszym węgierskim świętym – został kanonizowany 20 sierpnia 1083 r. 20 sierpnia jest świętem państwowym na Węgrzech od 1991 r.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.