Prezydenta opuszcza telewizja katolicka

foto: Facebook
foto: Facebook

O. dr Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja zapowiedział koniec współpracy Telewizji „Trwam” z Kancelarią Prezydenta III RP. Powodem jest dyskryminacja mediów należących do Rodziny Radia Maryja w stosunku do mediów lewicowo-liberalnych w kwestii miejsca na wyjazdy z prezydentem III RP oraz podejście mediów propisowskich wobec chrześcijan. – Jak się zachowuje „Gazeta Polska” wobec Kościoła to my widzimy – zauważył ojciec Rydzyk.

– „Nasz Dziennik” to także Rodzina Radia Maryja – powiedział na antenie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor radia. Tymi słowami podsumował opis niedawnej rocznicy, gdzie odczytywano list prezydenta. Z drugiej strony zaś zauważył, że „Nasz Dziennik” nie dostał miejsca na wyjazd z Andrzejem Dudą do Kijowa, natomiast otrzymały je media lewicowo-liberalne. – Nie można nas tak traktować, że „Nasz Dziennik” nie może jechać albo tylko w jedną stronę mogą wziąć. Tym bardziej że jadą wszystkie media liberalno-lewicowe – mówił ojciec redemptorysta.

– Powiedziałem Telewizji Trwam, aby napisali do biura prasowego Kancelarii Prezydenta, że rezygnujemy ze współpracy – ogłosił na antenie Radia Maryja ojciec dyrektor.

Zauważył także, że PiS nie jest konsekwentny w stosunku do swoich zapowiedzi oraz nominacji. – Dowiedziałem się dzisiaj, że wiceministrem pracy rodziny i polityki społecznej został człowiek, redaktor, wicenaczelny „Wprost”, który o reformie emerytalnej PiS mówił, że to gniot a jej zwolennicy to głupki i cynicy. Recepty PiS na biedę są według niego przerażające. I ten człowiek zostaje wiceministrem. Po prostu obserwujmy wszystko i nie bądźmy naiwni – zaapelował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Co niezwykle ważne, wyraźnie podkreślił, że większość mediów w Polsce jedynie używa haseł katolickich, w rzeczywistości nie mając nic z Kościołem wspólnego. – Wcale nie zależy im na Kościele. Co najwyżej wieszają się na Kościele. Na mszę przyjdą, a co robili z ojcem Hejmo? A co robili z księdzem arcybiskupem Wielgusem? A to taki lincz na cały świat bez sędziego i zasady posłuchaj drugiej strony? I to są prawicowe media? – przypominał ojciec dyrektor.

– Wyciągajcie wnioski i obserwujmy. Obyśmy nie byli oszukani. A byliśmy nieraz oszukani – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk.

Całą wypowiedź można odsłuchać TUTAJ.

CWIK/Radiomaryja.pl, telewizjarepublika.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.