29 listopada 2023
Wiadomości

Prezydium Sejmu ukarało Grzegorza Brauna za słowa do Adama Niedzielskiego

– Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) za jego poranną wypowiedź pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Poseł po przerwanym przemówieniu powiedział do ministra pandemii „będziesz wisiał„, co powszechnie uznano za „groźbę karalną” i wywołało oburzenie wśród polityków i mediów, które same w tonie autorytetu informowały o bojówkarskich wyczynach i bandyckich hasłach przy tzw. strajku kobiet.

– Będziesz pan wisiał – powiedział poseł Grzegorz Braun do ministra pandemii Adama Niedzielskiego po przerwanej wypowiedzi z mównicy sejmowej. Wcześniej poseł Konfederacji przypominał rządzącym i wspólnikom odpowiedzialnym za Wielką Histerię o nadmiarowych zgonach wśród Polaków wywołanym przez absurdalną i szkodliwą politykę rządu, za co ci ponoszą odpowiedzialność.

– Jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej – poinformował wicemarszałek Sejmu z Lewicy Włodzimierz Czarzasty. – Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia – dodał.

Powiedział również, że posłowie KO, KP i Lewicy zbierają podpisy w sprawie skierowania sprawy posła Brauna do komisji etyki poselskiej.

Z kolei marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że złożyła na posła Brauna donos do prokuratury. – Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury – napisała na Twitterze.

– Wypowiedź posła Konfederacji Grzegorza Brauna może wypełniać znamiona czynu zabronionego o którym mowa w Kodeksie karnym, tj. groźby karalnej – przekonuje Witek w donosie do prokuratury.

rmf24.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Prezydium Sejmu ukarało Grzegorza Brauna za słowa do Adama Niedzielskiego

  • wy tylko umiecie karać ludzi którzy mówią prawdę i rzeczywistość a ci co was zabijają bronicie debile zginiecie przez tego huja Niedzielskiego a wy go jeszcze wybawiacie ciule nie dobite

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net