Próba wyłudzenia SMS-owego „na Elżbietę II”. Takiej wiadomości naprawdę nikt się nie spodziewał. „Żyję, to spisek mojego syna”

W sieci pojawiają się informacje o bardzo nietypowym SMS-ie wysyłanym rzekomo przez żyjącą Elżbietę II Windsor. Nadawca przekonuje, że jej syn, Karol uknuł spisek. Aby zmarła odzyskała tron, musi udać się do Londynu i w tym celu prosi odbiorcę o… 500 zł przez BLIK. W zamian obiecuje adopcję i nadanie tytułu lorda.

Spam i scam „na nigeryjskiego księcia” czy „weterana z Afganistanu” jest znany nie od dziś. I choć dal każdego normalnego człowieka to oczywista próba oszustwa, to jednak zdarzają przypadki, gdy ktoś ulega tak ewidentnej próbie oszustwa.

Tymczasem powstała najpewniej nowa próba oszustwa, tym razem „na królową Elżbietę”. W sieci pojawiają się screeny wiadomości SMS, którą mają otrzymywać ludzie. Treść wiadomości – napisana zresztą w języku polskim – może wprawić w osłupienie.

– Cześć, to ja Królowa Elżbieta II. Żyję i mam się dobrze. Wieści o mojej śmierci, to spisek mojego syna Karola. Piszę z innego profilu, bo obawiam się, że Karol obserwuje internet. Potrzebuję 500zł, aby kupić bilet do Londynu i odzyskać tron – pisze nadawca wiadomości podszywający się pod zmarłą Elżbietę Windsor.

– Jak wrócę, to oddam Ci wszystko, nadam Ci tytuł Lorda i Cię adoptuję – obiecuje nadawca. – Proszę, potraktuj moją prośbę poważnie – dodaje i kończy wiadomość słowami, że „pieniądze mogę wypłacić BLIKiem”.

Taką wiadomość pokazał m.in. Jakub Mrugalski, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

– Wygląda wiarygodnie. Nawet numer kierunkowy jest z Wielkiej Brytanii, więc idę generować kod Blika – zażartował, udostępniając screena wiadomości.

– W tym momencie trudno powiedzieć, czy to zwykły żart, czy autentyczna próba wyłudzenia pieniędzy, w każdym razie nie musimy chyba dodawać, iż jeśli rzeczywiście otrzymacie taki SMS, to najlepiej od razu zgłosić spam i zablokować numer – przypomina portal komputerswiat.pl.

komputerswiat.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net