17 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Proces Asii Bibi wznowiony

Władze Pakistanu uznały, iż przebieg procesu oskarżonej o bluźnierstwo chrześcijanki nie był prawidłowy. Kobieta jest chwilowo wolna, lecz nadal grozi jej samosąd.

Sąd Najwyższy w Pakistanie zdecydował, że sądy – zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji – prowadzące dotychczas proces Asii Bibi popełniły zbyt wielką liczbę nieprawidłowości, by można było uznać wyrok. Na kobiecie nie ciąży już wyrok śmierci, nadal jednak jest ona oskarżona o bluźnierstwo, za co kara ta jej grozi.

Proces zostanie wznowiony a Bibi nie może wyjechać z Pakistanu – o co starają się m.in. członkowie CitizenGO. Przedstawicielka organizacji, Magdalena Korzekwa, poinformowała „Gościa Niedzielnego”, iż na Bibi i jej rodzinę czekają już hiszpańskie wizy. W razie uniewinnienia, chrześcijanka będzie mogła wraz z najbliższymi natychmiast udać się do Hiszpanii.

W rodzimym kraju Asia Bibi nadal jest zagrożona samosądem, wyznaczono nagrodę za jej głowę. Choć sąd pozwolił jej opuścić więzienie, kobieta nadal przebywa w celi – jedynie tam czuje się bezpieczna i może nie obawiać się linczu ze strony miejscowych muzułmanów.

O sprawie Asii Bibi pisaliśmy wcześniej m.in. TUTAJ.  Zaś na stronie CitizenGO można składać podpisy pod petycją do Sądu Najwyższego w Pakistanie, do czego również zachęcamy. Można to zrobić TUTAJ.

MGOT

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net