11 kwietnia 2024
RodzinaWiadomości

Prof. Chazan wysłał list ws. in vitro

foto: Laurine Depta/Ruch Obrony Życia
foto: Laurine Depta/Ruch Obrony Życia

Prof. Chazan skierował list z apelem do jeszcze urzędującego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, aby nie podpisywał ustawy o in vitro i surogacji. „Ustawa zdecydowanie kłóci się z tradycją, wprowadza poważny dysonans w naszej kulturze prawnej” – napisał profesor. Podkreślił też, iż „ustawa odczłowiecza dziecko”.

Prof. Bogdan Chazan wyraził przekonanie o przywiązaniu większości Polaków do tradycyjnych definicji na temat  życia. „W naszym kraju opinia publiczna szanuje poczęte życie, jego godność i świętość, w większym stopniu, niż ma to miejsce w większości krajów europejskich. Nasze przepisy prawa odnoszące się do tych problemów, chociaż niedoskonałe, podążają za poglądami obywateli wynikającymi  z naszej wielowiekowej kultury, tradycji i przywiązania do wiary” – napisał.

Profesor upomniał się także o naturalny kształt rodzicielstwa. „Wyjątkowo liberalna ustawa stwarza furtkę dla wielu wynaturzeń i działań w sposób oczywisty niezgodnych z  godnością i powołaniem człowieka, z prawami poczętych w ten nieludzki sposób dzieci. W majestacie prawa utrwalać się będzie i szerzyć przekonanie, że dzieci mogą być dostępne na zamówienie” – przestrzega profesor.

Prof. Chazan wskazał również na zagrożenia, które pojawią się w przypadku podpisania ustawy. „Raz uchylone drzwi otworzą się w przeciągu na oścież. Wszystko będzie możliwe. Możliwe będzie zastępcze rodzicielstwo (surrogacy) , gdzie jedno dziecko będzie mogło mieć pięcioro rodziców, możliwa będzie adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Dopuszczalna będzie eugeniczna selekcja zarodków, diagnostyka preimplantacyjna pod kierunkiem ambitnych pseudonaukowców prowadzić ma do wyprodukowania «super ludzi»” – czytamy w liście do prezydenta III RP.

Lekarz wypomniał Komorowskiemu jego niegdyś głośne stwierdzenie, iż nie może być strażnikiem ludzkich sumień i wskazał konsekwencje takiego myślenia. „Treść ustawy świadczy o tym, ze państwo pozbywa się obowiązku kontrolowania tworzonych przez wieki podstaw prawnych, na  których opiera się rodzina, w której poczyna się i rodzi dziecko” – zauważył.

W ostrych słowach prof. Chazan ukazał nieludzkość zaproponowanej przez obóz rządzący ustawy. „Ustawa odczłowiecza dziecko. Po to by można je było sztucznie tworzyć selekcjonować, abortować. Życie dziecka podporządkowane ma być pragnieniom ludzkim a nie swojej własnej wartości. Pozory restrykcji maja jedynie zagłuszać sumienia” – podkreślił.

Na koniec profesor zaapelował do Bronisława Komorowskiego, aby nie dał się zwieść pięknym słowom zawartym w ustawie, która w rzeczywistości sankcjonuje nową definicję istoty ludzkiej. „Dziecko mające się za chwilę urodzić nie jest  więc według ustawy jeszcze człowiekiem, podobnie jak osoba ludzka po śmierci przestaje nim być. Taka jest prawda o  wizji człowieczeństwa twórców Ustawy” – ostrzegł autor listu.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net