Prof. Gut zapowiada już kolejną falę koronawirusa. „Szczepionka nie chroni przed zakażeniem”

Prof. Włodzimierz Gut zapowiedział, że czeka nas kolejna fala tzw. pandemii, jeśli ludzie będą zachowywali się „będą się zachowywali tak jak po wcześniejszych obluzowaniach”, gdyż „szczepionka nie chroni przed zakażeniem, to znaczy przed wniknięciem wirusa do organizmu”.

W rozmowie z „Wprost” prof. Gut przyznał, że tzw. indyjska mutacja koronawirusa, którą straszą obecnie media i rządy, znana jest już od dawna i „nic złego się nie dzieje”. – Brytyjczycy szczepili się w większości preparatem AstraZeneca, który – jak to się często uważa – podobno jest „mniej skuteczny” – zaznaczył doradca sanepidu.

Zapytany o to, czy jest ona bardziej zaraźliwa, prof. Gut odpowiedział, że o tym „decyduje nie mutacja, tylko ludzie”. – Wirus sam nie spowoduje swojego szybszego przenoszenia się. A pojawiające się opinie o „większej zakaźności” sugerują, że wirus „dostaje skrzydełek” i szybciej lata – mówił ekspert.

– Mutacja indyjska to składanka dwóch wcześniejszych mutacji. To dlaczego miałaby być bardziej groźna? Jeśli będziemy sekwencjonować genom wirusa, to znajdziemy wiele różnych mutacji. Jak dobrze poszukamy, to znaleźlibyśmy też mutację polską, czeską, włoską, słowacką… I wiele innych – dodał prof. Włodzimierz Gut.

Zapytano więc, czy to oznacza, że szczepionki nie działają, skoro – według zarządzenia ministra Adama Niedzielskiego – wszyscy, którzy przybyli z Indii, muszą poddać się kwarantannie, również ci, którzy przyjęli preparat na koronawirusa.

– Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, to znaczy przed wniknięciem wirusa do organizmu, gdyż przed tym chronią tylko bariery fizyczne. Szczepionka chroni przed rozwojem choroby. Pierwsza dawka zaczyna chronić po ok. 2 tygodniach przed ciężkim przebiegiem COVID-19 (choć nadal jest możliwe zakażenie, tylko o łagodniejszym przebiegu). Dwie dawki chronią przed zakażeniem objawowym. Szczepionka nie chroni jednak ani przed zakażeniem, ani przed zarażaniem innych – potwierdził prof. Gut.

– To nie mutacja indyjska, brazylijska, afrykańska, włoska, kalifornijska, nigeryjska spowoduje czwartą falę, tylko ludzie. Jeśli będą zachowywali się tak jak po wcześniejszych obluzowaniach, to będziemy mieć czwartą falę i kolejne – przekonywał.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “Prof. Gut zapowiada już kolejną falę koronawirusa. „Szczepionka nie chroni przed zakażeniem”

 • 7 maja 2021 o 12:23
  Permalink

  Większych głupot nie czytałem. Właśnie od wirusa i jego materiału genetycznego zależy jego inwazyjności /zakaźność. Każda mutacja wirusa będzie miała inną inwazyjność jedna mniejsza inna większą….

  Odpowiedz
 • 8 maja 2021 o 10:33
  Permalink

  Polscy profesorowie Czy raczej antypolacy, Palestyńczycy z marzeniami o kolejnych epidemiach ,chorobach i zgonach? Pseudonaukowcy z listy plac pfizera?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.