Prof. Horban o koronawirusie: Zostanie z nami na zawsze. „Zaszczepienie większości nie wyeliminuje zakażeń. Będzie miał łagodniejsze, ale nie łagodne formy”

Prof. Andrzej Horban wyznał, że nie wierzy w to, że uda się wyszprycować całą populację. Nawet jednak gdyby udało się to z większością, nie wyeliminuje to zakażeń.

Zapytany o to, czy jest szansa na to, że uda się osiągnąć w Polsce odporną populacyjną poprzez szprycowanie, prof. Horban odpowiedział „oczywiście, że jest szansa”. Przekonywał, że „kluczem do jej zdobycia jest zaszczepienie przeciwko COVID-19 większej części populacji”.

– Zwłaszcza ludzi młodszych, którzy nie szczepią się w takim samym odsetku, jak ludzie starsi, którzy wykazują więcej rozsądku – kontynuował główny doradca w Radzie Medycznej przy premierze.

Wyznał, że nie wierzy w to, by udało się przekonać Polaków do przyjmowania nieprzebadanego preparatu od jednego z kilku globalnych koncernów. Co ciekawe, przyznał też, że „nawet jeśli uda nam się zaszczepić większość osób, to wcale nie oznacza, że nie będziemy mieli zakażeń”.

– Ten wirus prawdopodobnie zostanie z nami na zawsze i będzie ewoluował w kierunku łagodniejszych form, co nie oznacza, że będzie to choroba łagodna – straszył prof. Horban.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net