Prof. Horban oszalał? „TSUNAMI. Milion osób zakażonych covidem. Zabraknie nam nawet stadionów. Będzie twardy lockdown”

Prof. Andrzej Horban najwyraźniej puścił wodze fantazji i na Święta Bożego Narodzenia postanowił postraszyć najbardziej naiwnych wizją wielkiej pandemii w Polsce. Jak przekonywał w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, „w ciągu kilku tygodni do szpitali może trafić nawet milion osób zakażonych covidem”, w efekcie czego „zabraknie nam nawet stadionów” na składowanie chorych.

Choć tak samo jak tzw. wariant Delta, Omicron jest bardziej zaraźliwy ale mniej niszczący, jak wykazały dwa badania przeprowadzone w Zjednoczonym Królestwie, nie przeszkadza to propagandystom w przedstawianiu tegoż jako apokaliptycznej pandemii masakrującej ludzkość. Według Horbana, „żarty się skończyły”, ponieważ nowy wariant nie jest odpowiednio hamowany przez część preparatów od globalnych koncernów.

– Nie ma wątpliwości, że każdy powinien się zaszczepić, jeśli tego jeszcze nie zrobił. Jeszcze zdąży przed tsunami, może zwiększyć szanse przeżycia – swoją lub innych. Ten, kto nie zaszczepił się trzecią dawką, też powinien jak najszybciej ją przyjąć – przekonywał prof. Andrzej Horban.

– Jeśli mówimy o tym, że ok. 12 mln Polaków się nie zaszczepiło i wszystkie, powtarzam, wszystkie te osoby zakażą się nowym wariantem, to statystycznie 5-10 proc. z nich trafi do szpitala. Czyli powinniśmy położyć około milion osób. Nawet jeśli rozłoży się to w czasie kilku miesięcy, to i tak oznacza to, że możemy potrzebować nie 20 tys. łóżek covidowych, ale 50-60 tys. Nie mówiąc już o tym, skąd weźmiemy lekarzy i pozostały personel medyczny – kontynuował doradca premiera.

– Omikron jest naprawdę bardzo zakaźny. Liczba zakażeń podwaja się co drugi dzień – histeryzował prof. Horban i dodał, że rzekomo „jeszcze nie skończyła się fala pandemii, a już nakłada się na nią kolejna”.

– W polskich szpitalach leży ok. 20 tys. osób, za chwilę nałożą się na to dziesiątki tysięcy nowych pacjentów. Zabraknie nawet stadionów. Mamy przy tym dzieci. Dzieci są praktycznie nieszczepione, a chorują. Przez to chorują całe rodziny. W końcu stycznia naprawdę będziemy mieli problem. A mówiąc wprost: możliwy jest dramat, jakiego dawno nie widzieliśmy – straszył w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Horban.

Twierdził też, że „szpital, w którym pracuję, musi wynajmować miejsca w kostnicach na zewnątrz”. – Jeśli ludzie się nie zaszczepią, a liczba zakażonych będzie rosnąć tak, jak w innych krajach – a wszystko na to wskazuje, że tak się stanie – nie pozostanie nic innego, jak wprowadzenie twardego lockdownu – zapowiedział.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

6 komentarzy do “Prof. Horban oszalał? „TSUNAMI. Milion osób zakażonych covidem. Zabraknie nam nawet stadionów. Będzie twardy lockdown”

 • 24 grudnia 2021 o 09:19
  Permalink

  Przeżyliśmy najazd szwedzki, radziecki, przeżyjemy globalistyczny szturm z Bożą pomocą. Otwierać kościoły. Modlitwa, pokuta, praca.

  Odpowiedz
  • 24 grudnia 2021 o 09:42
   Permalink

   Chciałoby się takiego oszołoma zamknąć w zakładzie psychiatrycznym.Nie,proszę Panstwa ten człowiek pełni funkcje doradcy Nierządu III Rzeczpospolitej.To jest zdrada stanu,dobra kondycja psychiczna ludności zostaje poddawana ciaglym naciskom wywołuje lek i spowodowanie paniki i ciągłego zagrożenia ich życia.To nie może ujść bezkarnie.Czyny taki są sankcjonowane odpowiednim paragrafem karnym.Sąd wojenny powinien wymierzyć najwyższy wymiar kary za zdradę Ojczyzny.

   Odpowiedz
  • 24 grudnia 2021 o 09:42
   Permalink

   Tego experta trzeba zamknąć w psychiatryku, on jest bardziej niebezpieczny niż ten wirus.

   Odpowiedz
 • 29 grudnia 2021 o 20:30
  Permalink

  Ktoś chyba już postradał zmysły. Czas tego człowieka usunąć ze stołka bo po prostu bredzi. Uwierzył już w to co sami wymyślił. Żyje w swoich urojeniach a to może być niebezpieczne dla otoczenia.

  Odpowiedz
 • 30 grudnia 2021 o 13:50
  Permalink

  Najpierw niech wybudują obiecane milion mieszkań!
  Potem niech przywrócą przyjmowanie ludzi do szpitali.
  A potem nich wyjaśnią gdzie oni widzą te milion miejsc w szpitalach dla samych tylko PRC+.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net