9 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Prof. Legutko: ideologia unijna to barbarzyństwo

foto: Sławomir Kaczorek, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons
foto: Sławomir Kaczorek, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons

Europoseł PiS, prof. Ryszard Legutko, w rozmowie z „Do Rzeczy” ocenił, że „z punktu widzenia europejskiej kultury ideologia unijna to barbarzyństwo”. Zauważa także, że Zachód czuje wyższość w stosunku do Europy Środkowowschodniej.

Zdaniem profesora, w UE „tradycyjnie panuje wyższościowy stosunek do Europy Wschodniej”. W ich przekazie Wschód jest dobry o tyle, o ile zgadza się wobec brukselskich propozycji i jest całkowicie posłuszny. Prawo oporu mają tylko Niemcy, Belgowie i Włosi. Natomiast takiego „przywileju” nie mają Polacy czy Węgrzy. Według europosła musimy albo bezkrytycznie zgadzać się z tym, co dyktuje nam Zachód albo liczyć się z ostrą i krzywdzącą krytyką. – Macie bez protestów godzić się na „więcej Europy” oraz obowiązującą ideologię, czyli LGBTQ, klimat itd. Jeśli na to się godzicie – tak jak to czyniła Platforma – to wewnątrz kraju możecie sobie robić, co chcecie – podsumował unijną logikę prof. Legutko.

Prof. Ryszard Legutko podkreśla, że Unia Europejska nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdziwą Europą. – Z punktu widzenia kultury europejskiej, która trwa od ponad 2,5 tys. lat i która jest wyznaczana przez dziedzictwo chrześcijańskie oraz antyczne, ta dzisiejsza ideologia unijna może być postrzegana jako barbarzyństwo – powiedział europoseł. Powodów upatruje w kiepskiej i zideologizowanej edukacji obecnych eurokratów. – Jedyna epoka, na którą się powołują, to oświecenie, czyli czasy dużego myślowego zdogmatyzowania, gdzie nawet największy głupek uważał się za oświeconego, jeśli tylko krytykował chrześcijaństwo i walczył z dorobkiem przeszłości – przypomniał profesor.

Powodów obecnego stanu rzeczy europoseł upatruje w inspiracji współczesnych przywódców UE. Jej założyciele – Schuman, Gasperi czy Adenauer – byli katolikami. Natomiast obecni liderzy odwołują się do lewackiej rewolucji seksualnej 1968 roku.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net