Profanacja Eucharystii w Gnieźnie

foto: Marius Arnesen, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Marius Arnesen, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Aktorki przebrane w islamskie stroje w ramach „performance’u” wkroczyły podczas Mszy św. do kościoła i przyjęły Komunię Świętą. A wszystko to za publiczne pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Profanacja była częścią projektu „ReStart – Łańcuch Sztuki. Kontynuacja”, zorganizowanego przez Teatr im. Aleksandra Fredry z Gniezna. Uczestnicy performance’u przez weekend krążyli po mieście przebrani za przedstawicieli innych narodów i wyznań, a ich poczynania i reakcje ludzi dokumentował fotograf. Nie byłoby w tym nic gorszącego, gdyby nie fakt, że „artyści” postanowili  włączyć w strefę swoich działań profanację Najświętszego Sakramentu. Kilka performerek, przebranych w stroje muzułmanek, udało się do jednego z gnieźnieńskich kościołów w trakcie Mszy św. Kobiety wykonywały dziwne gesty a na koniec przystąpiły do Komunii Św. Również tam towarzyszył im fotograf.

Dodatkowo szokujące jest to, że projekt koordynowany przez Barbarę Hanicką został zrealizowany za pieniądze podatników, które przekazało teatrowi Ministerstwo Kultury. Organizatorzy tłumaczą, że „punktem wyjścia dla warsztatów edukacyjnych był gorący i wzbudzający również w Polsce różnorodne emocje, temat azylantów politycznych […] Efektem finalnym warsztatów były działania performatywne, ambientowe, badające obcość i wykluczenie społeczne ze względu na rasę, wyznanie, przekonania polityczne, światopogląd”.

MGOT/pch24.pl, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net