17 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Profanacja kościoła w Częstochowie

Dwie noce temu został zbezczeszczony kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus znajdujący się na Cmentarzu Kule w Częstochowie. Zostały tam namalowane symbole satanistyczne oraz umieszczona groźba śmierci dla chrześcijan.

Na ścianach świątyni wandale narysowali satanistyczne znaki: pentagram, odwrócony krzyż i trzy szóstki, a także umieścili napisy: „ten kościół spłonie”, „szatan” i „zabić chrześcijan”. Następnego ranka rektor kościoła, ks. Marian Wojcieszak zgłosił ten czyn na policję.

– W tej chwili prowadzimy wstępne czynności. Dzisiaj ok. godz. 10.00 zostaliśmy powiadomieni przez dyrekcję zarządu cmentarza o tym, że elewacja kościoła, bramy i gabloty zostały zniszczone poprzez różnego rodzaju napisy. W tej chwili trwają oględziny na miejscu zdarzenia – powiedziała podinsp. Joanna Lazar, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Miejsce przestępstwa zostało już zabezpieczone. Na cmentarz przybyli: ekipa techniczna, psy tropiące oraz pracownicy ochrony zabytków, którzy ocenią stan zniszczenia kościoła. – Dochodzenie jest prowadzone w sprawie zniszczenia mienia. Dotyczy ono zabytku o dużym znaczeniu dla kultury miasta – dodała podinsp. Joanna Lazar.

Do podobnego zbezczeszczenia tego kościoła doszło już w nocy z 24 na 25 listopada 2012 roku. Wtedy podpalono drzwi kościoła.

AMMO/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net