10 kwietnia 2024
Wiadomości

Profesor zawieszony za „banderowskie ścierwa”

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zawiesił na pół roku prof. Bogusława Pazia. Powodem była wypowiedź profesora o ukraińskich żołnierzach jako „banderowskich ścierwach”.

Profesor Paź skomentował nagranie, na którym separatyści znęcali się nad ukraińskimi jeńcami. Na jednym z portali napisał: „Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło! I jak tu nie kochać Ruskich…?”.

– Zawiesiliśmy profesora na czas 6 miesięcy. Dziś w tej sprawie zwołane zostało nadzwyczajne zebranie Rady Naukowej Instytutu Filozofii. Profesor nie może przez czas zawieszenia kontaktować się ze studentami i wykonywać swojej pracy naukowej na uczelni. Profesorem uniwersytetu jest się zawsze i wszędzie, nie można pójść do domu i zapominać o godnym reprezentowaniu Uczelni i środowiska naukowego – powiedział rektor, prof. dr hab. Marek Bojarski.

Poza tym sprawą zajęła się już prokuratura. – Prokuratura wszczęła z urzędu postępowanie sprawdzające. Ma ono na celu ustalić, czy osoba publikująca wpis na jednym z portali społecznościowych mogła popełnić przestępstwo dyskryminacji osób ze względu na ich przynależność narodową – powiedziała Małgorzata Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Sam profesor na swoim profilu na Facebooku napisał: „po pierwsze: mój profil na FB nigdy nie był, nie jest i nie będzie otwarty.
Po drugie, upowszechniony w internecie materiał pochodzi z PRYWATNEGO I ZAMKNIĘTEGO (!!!!) profilu. Został on zostal upubliczniony przez osobę trzecią.
Po trzecie, nie jest prawdą, że komentowany w mediach wpis został przeze mnie usunięty z profilu otwartego, bo NIGDY nie był on dostępny osobom trzecim (jako profil otwarty).

Profesorowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności w przypadku wykazania, że złamał prawo.

AMMO/wprost.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net