23 września 2023
Wiadomości

Progi zwalniające na ekspresówkach i autostradach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zamierza przetestować progi zwalniające na trasach ekspresowych i autostradach. Jak doprecyzowano, ustawiane one będą wyłącznie na pasach awaryjnych.

Jako pierwsze o planach GDDKiA poinformowało Radio ZET na Twitterze, wywołując ogromne oburzenie społeczne.

– Na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające. Testy ruszą jeszcze w tym miesiącu. „Progi mają być rozkładane tymczasowo” – mówi Szymon Piechowiak z GDDKiA. Sprawdzane jest jak przy dużych prędkościach reagują na nie samochody osobowe, ciężarówki i motocykle – napisano na profilu Radia ZET.

Komentarze internautów były jednoznaczne. Wskazywały na to, że władze instytucji oszalały i organizują zamach na osoby poruszające się pojazdami.

Jednak stosunkowo szybko GDDKiA sprostowało, że progi ustawiane będą wyłącznie na pasach awaryjnych.

– To nieprawda. Progi będą układane WYŁĄCZNIE na pasie awaryjnym lub pasie tymczasowo wyłączonym z ruchu, przed miejscem prowadzenia prac utrzymaniowych. Co roku dochodzi do wypadków z udziałem służb, a najczęstszą przyczyną jest najechanie od tyłu na pojazd firmy wykonującej prace – odpisał profil GDDKiA na Twitterze.

Sprawę skomentował rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak. Jak podkreślił, „to nie będą takie duże progi zwalniające, które znamy z osiedli”.

– Na razie będziemy to stosować pilotażowo i testować progi zwalniające przede wszystkim na pasie awaryjnym. One będą rozkładane na odcinku poprzedzającym prace, które są prowadzone na jezdni – powiedział Piechowiak.

radiozet.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net