3 marca 2024
RodzinaWiadomości

Program Karta Dużej Rodziny powiększa się

Firmy z sektorów takich jak: bankowość, ubezpieczenia, paliwo, podmiotów z artykułami RTV i AGD, a ponadto producent produktów żywnościowych, dostawca energii, operator linii komórkowej i Teatr Powszechny w Warszawie dołączyły do programu Karta Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+, zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarń na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.  W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia również zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża też koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe i pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 7,6 tys. miejsc zgłoszonych przez ponad 800 firm i instytucji z całej Polski. Milionowa Karta została wydana w maju 2015 r. Jak informuje strona inicjatywy – rodzina.gov.pl – Karta przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od uzyskiwanych dochodów.

Oprócz dostępnych na powyżej podanej stronie listy zniżek w określonych miejscach, trwają obecnie rozmowy dotyczące zniżek na przejazdy autostradami. Resort pracy określił szacowaną liczbę osób, które w ciągu najbliższych lat mogą korzystać z karty na 3,4 mln.

Matt/rodzina.gov.pl, radiomaryja.pl

 

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net