Projekt ustawy segregacyjnej zdjęty z porządku obrad Sejmu. Minister pandemii osobiście go zapowiadał

Projekt ustawy segregacyjnej nie będzie procedowany na trwającym posiedzeniu Sejmu. Wcześniej zapowiadał go sam minister pandemii Adam Niedzielski. Poseł Konfederacji Michał Urbaniak podkreślił, że „tu chodzi o fundamentalne prawa i swobody obywatelskie”.

Minister pandemii Adam Niedzielski zapowiedział na początku miesiąca nowy projekt ustawy, wedle której pracodawca miałby mieć możliwość sprawdzenia stanu zaszprycowania na koronawirusa swojego pracownika. Niedzielski dodał wówczas, że projekt będzie rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

O ile rzeczywiście projekt ten trafił do porządku obrad Sejmu, to wczoraj wieczorem został zdjęty. Z decyzji tej zadowolona jest Konfederacja, której politycy od pewnego czasu opowiadają się przeciwko restrykcjom, choć początkowo współtworzący ją Ruch Narodowy wzywał do zamykania miast i lockdownu. Wczoraj wieczorem Konfederacja organizowała także demonstrację pod Sejmem przeciwko segregacji sanitarnej.

Poseł Konfederacji Michał Urbaniak zaznacza, że zagrożenie totalitarnym projektem nie zniknęło. Możliwe jest bowiem, że rozpatrywany będzie na kolejnej sesji Sejmu.

– Dlatego nie wolno nam odpuścić ani na moment! Oni dokładnie na to czekają. Protesty przeciwko bezprawnej segregacji sanitarnej, przymuszaniu do szczepień na Covid-19 i łamaniu praw obywatelskich muszą trwać – cytuje posła Urbaniaka profil Konfederacji na Twitterze.

– Teraz cieszmy się z wygranej bitwy, ale jeszcze nie wojny. Pamiętajmy, że te rządowe projekty są gotowe i mogą wrócić. Musimy być czujni, bo sprawa jest niezwykle poważna, tu chodzi o fundamentalne prawa i swobody obywatelskie. Jesteśmy dla Was i zawsze w Waszej obronie – dodał.

– W imieniu kilkunastomilionowej społeczności Polaków, którzy ze względu na przeciwwskazania zdrowotne lub brak zaufania do preparatów szczepiennych przeciw COVID-19, za użycie których, ani producenci, ani rząd RP, nie przyjęli żadnej formalnej odpowiedzialności, apelujemy o zatrzymanie prac legislacyjnych nad projektem ustawy umożliwiającej pracodawcom weryfikację statusu przyjęcia przez pracowników preparatów szczepiennych lub kontrolowania przez nich aktualności zaświadczeń o wykonaniu (płatnych) testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 – napisano z kolei w apelu ruchu „Polska jest jedna” do premiera Mateusza Morawieckiego.

Autorzy apelu ostrzegają, że projekt zapowiadany przez ministra pandemii prowadzi do „pogwałcenia zapisów Konstytucji RP, w szczególności art. 47 gwarantującego prawo do prywatności i utrzymywania informacji na temat swojego zdrowia w sferze osobistej”. Samo ministerstwo pandemii zaś „wprowadza w błąd opinię publiczną, poprzez permanentne milczenie w udowodnionej naukowo kwestii, jaką jest: możliwość zarażania wirusem SARS-CoV-2 zarówno przez osoby zaszczepione, jak i osoby niezaszczepione, co wyklucza z punktu widzenia zdrowego rozsądku, wprowadzanie wszelkich form segregacji sanitarnej”.

– Wobec wprowadzanego już przymusu pośredniego do szczepień i planowanych przez Państwa działań legislacyjnych, jesteśmy zdecydowani wyrazić swój stanowczy sprzeciw obywatelski na terenie całego kraju, by uniknąć sytuacji noszących już teraz znamiona totalitarnego sanitaryzmu w Austrii, Włoszech Francji czy Australii – podkreślił Rafał Piech, lider ruchu „Polska jest jedna”.

– Fakt, że blisko powoła spośród hospitalizowanych z powodu COVID-19 osób, jest po przyjęciu preparatów szczepiennych, dodatkowo broni stanowiska wielu Polaków, by kwestie przyjmowania wyżej wymienionych preparatów pozostawić w wyłącznej decyzji każdego obywatela Polski, co gwarantuje mu niezbywalnie Konstytucja RP – zaznaczono.

dorzeczy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net