Propartyjny jazgot trwa. Karnowski uważa, że „Polska zmienia ustawę, ale wytrzymała presję”

YouTube

Wczoraj na portalu wpolityce.pl pojawił się tekst Jacka Karnowskiego, w którym próbuje przekonywać, że nowelizacja ustawy o IPN w trybie pilnym nie jest efektem uległości, ale „porozumienia międzynarodowego, w którym Polska odegrała podmiotową rolę”.

– […] nie jest tak, że niczym grom z jasnego nieba mamy rejteradę. To po prostu nieprawda. Wycofanie się z ustawy jest wynikiem, jak wszystko wskazuje, POROZUMIENIA międzynarodowego, w którym Polska odegrała podmiotową rolę. Porozumienia, którego elementem były zapewne również ważne słowa ambasador Azarii o antypolonizmie, który istnieje naprawdę, i który zasługuje na potępienie – pisze Karnowski [pisownia oryg. – red.].

– Dobrze, że znaleziono ścieżkę wyjścia z pułapki, i to jeszcze taką, która daje nam potencjalnie ważne korzyści, być może przełamujące trwający od dekad proces oczerniania historycznego wizerunku Polski – dodaje autor.

Tekst pojawił się krótko po aferze w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o IPN. Za jej przyjęciem solidarnie głosowali posłowie PiS, PO i Nowoczesnej.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net