17 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Prośba do papieża o obronę małżeństwa i rodziny

Na całym świecie mówi się o petycji katolików dotyczącej sprawy małżeństwa oraz jego przeciwieństwa w postaci związków niesakramentalnych. Papież Franciszek został poproszony o stanięcie w obronie nauczania Magisterium Kościoła.

Synowską prośbę katolików, którzy opowiadają się za utrzymaniem normalnego stanu rzeczy i podtrzymaniu nauczania Magisterium Kościoła, podpisało pół miliona osób – w tym politycy, kardynałowie, arcybiskupi oraz biskupi z całego świata. – Kościół jest latarnią moralności i stabilności w naszej bezbożnej kulturze – powiedział o dokumencie John Ritchie, dyrektor katolickiego stowarzyszenia TFP Student Action. Prośba wiernych jest efektem nacisków ze strony części niemieckich, francuskich, szwajcarskich i włoskich duchownych, którzy próbowali sugerować zmiany w nauczaniu Kościoła niezgodne z Ewangelią. Chodziło o możliwość przystępowania do Komunii Świętej przez osoby rozwiedzione i jednocześnie żyjące w grzesznych związkach oraz kwestię relacji homoseksualnych.

Zbieranie podpisów pod listem rozpoczęło się w tym roku we Włoszech, dość szybko akcja rozprzestrzeniła się na cały świat. „Wobec ofensywy złowrogiej ideologii, katolicka nauka o Szóstym Przykazaniu, będąca Prawem Bożym, jaśnieje niczym światło latarni morskiej pośród zalewu hedonistycznej propagandy” – czytamy w treści listu – „Wszak w takiej sytuacji słowo Waszej Świątobliwości to naprawdę jedyny sposób, by wyjaśnić zamęt narastający pośród wiernych. Słowo Ojca Świętego zapobiegłoby »rozmywaniu« nauczania Jezusa Chrystusa i rozproszyło ciemności przesłaniające przyszłość naszych dzieci. Błagamy Cię, Ojcze Święty, o takie słowo! Czynimy to z sercem przepełnionym oddaniem dla Waszej Świątobliwości oraz wszystkiego, co Wasza Świątobliwość reprezentuje.”

Szmar/pch24, niezalezna.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net