2 kwietnia 2024
Wiadomości

Protest rolników w Warszawie. Będzie ok. 50 tys. protestujących. Poważne utrudnienia w stolicy i sąsiednich powiatach

Jutro w Warszawie odbędzie się protest rolników. Ci żądają wycofania się rządu z tzw. Zielonego Ładu oraz ograniczenia importu z Ukrainy. W stolicy można spodziewać się poważnych utrudnień komunikacyjnych.

W centrum Warszawy od godz. 11 można spodziewać się jutro poważnych utrudnień. Rolnicy wymaszerują wówczas sprzed Pałacu Kultury i Nauki pod gmach Sejmu.

Planuje się, że całe Śródmieście będzie nieprzejezdne.

– Utrudnienia będą w rejonie Placu Defilad na wysokości ul. Emilii Plater, dalej Al. Jerozolimskimi w kierunku Ronda de Gaulle’a, a także okolicach Pl. Trzech Krzyży, ul. Wiejskiej i dalej w rejonie Al. Ujazdowskich, przed siedzibą Prezesa Rady Ministrów – przekazała policja.

– Doradzamy omijanie centrum Warszawy, z uwagi na możliwość powstawania utrudnień w ruchu, jak również warto zapoznać się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej – zaznaczono w komunikacie.

Utrudnienia mogą dotknąć również sąsiednich powiatów.

– Na obszarze powiatu legionowskiego, już w godzinach nocnych, po północy należy spodziewać się utrudnień na DK61 w miejscowości Zegrze Południowe, Michałów-Reginów. Z deklaracji organizatora utrudnienia mogą potrwać cały dzień, nawet do północy – informuje policja, dodając: W obrębie gminy Błonie na DK92 możliwe utrudnienia w godz. 10.00-16.00, na odcinku  Bieniewo-Parcele, do miejscowości Bronisze i z powrotem – przekazano.

Sławomir Izdebski, szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych oczekuje około 50 tys. rolników na proteście w Warszawie.

– Rozpoczynamy o godz. 11:00 pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie oficjalnie otworzymy przemarsz, a następnie pójdziemy w kierunku Sejmu. (…) Tam o godz. 13:00 planowane jest przyjęcie delegacji rolników przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię, po czym przemaszerujemy pod kancelarię premiera. Tam chcemy, aby gdzieś w granicach 14:30-15:00 premier również przyjął naszą delegację – przekazał Izdebski.

– Od premiera mamy informację, że na pewno delegacja zostanie przyjęta, nie wiemy tylko, czy będzie to sam premier, czy ktoś w jego imieniu – dodał Izdebski.

rmf24.pl

fot. YT / Świat Rolnika

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net