Protestowali przeciwko zmianom w edukacji

Nauczyciele, członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz rodzice protestowali wczoraj przeciwko zmianom w edukacji. Opozycja zapowiada złożenie wniosku o wotum nieufności dla obecnej minister, Anny Zalewskiej. Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL stwierdza, że szkoły stracą na „patologicznej zmianie”.

Protestujący mieli ze sobą transparenty z hasłami: „grabarze, a nie lekarze polskiej oświaty”, „nie dla chaosu w polskiej szkole”, „nawet komuniści nie zamykali szkół”, „stop rewolucji w szkole”, „wygasić Zalewską”, „zostawcie gimnazja”, „nie zmianom w edukacji likwidującym gimnazja i etaty”. Na miejscu byli m.in. prezes ZNP Sławomir Broniarz oraz lider PSL Władysław Kosiniak Kamysz. Na Placu Bankowym w Warszawie protestowało ponad 2 tys. obywateli.

– PO złoży w przyszłym tygodniu wniosek o wotum nieufności wobec szefowej resortu edukacji Anny Zalewskiej – zapowiada Grzegorz Schetyna z PO. – Wiele zależy od państwa determinacji. Dzisiejszy dzień jest pierwszym w tej długiej drodze walki o szkołę w Polsce. Życzę państwu wytrwałości na tej drodze – dodaje.

W połowie września do konsultacji trafiły dwa projekty ustaw: zupełnie nowej ustawy Prawo oświatowe oraz ustawy wprowadzającej Prawo oświatowe. Zgodnie z propozycją resortu edukacji, od 2017 r. funkcjonować mają: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum; szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych; zlikwidowane zostaną gimnazja.

Jas/onet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net