Protesty przeciwko segregacji sanitarnej we Włoszech. Obecny był poseł Konfederacji. Dostał wodą z armatki. Policja agresywnie traktowała pokojowych demonstrantów (WIDEO)

W kilku włoskich miastach w weekend miały miejsce duże manifestacje przeciwko segregacji sanitarnej wprowadzonej pod pretekstem tzw. pandemii. Na proteście w Rzymie obecny był poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Poseł dostał z armatki wodnej, podobnie jak wielu innych obecnych ludzi. Policja w brutalny sposób rozprawiła się z demonstrantami.

We Włoszech od sierpnia obowiązują paszporty covidowe. Są one prawnie wymagane, aby wejść do lokali gastronomicznych w zamkniętych pomieszczeniach, obiektów sportowych oraz kulturalnych. Od piątku liczba miejsc, które wymagać będą paszportu covidowego, ma zostać rozszerzona.

Paszport covidowy muszą obecnie posiadać pracownicy szkół. Od piątku będą musieli posiadać go pracownicy budżetówki oraz prywatnych firm. Ci drudzy za jego brak mają być natychmiast zawieszani.

W związku z kolejnymi krokami do totalitaryzmu, Włosi wyszli na ulice. Demonstracje miały miejsce m.in. w Rzymie, Mediolanie i Trieście.

W stolicy na manifestację trafił poseł Dobromir Sośnierz, który zrelacjonował wydarzenia.

– Jestem w Rzymie i właśnie trafiłem na taką grubą akcję. To jest demonstracja antycovidowa, ale nie taka jak u nas na spokojnie, tylko tutaj to jest naprawdę zadyma. Właśnie próbuję zorientować się w sytuacji, ale tutaj jakieś strzały są, po prostu jakaś maksymalna zadyma. Nie ma lekko tutaj – powiedział poseł Konfederacji.

– Także patrzcie i uczcie się, jak się zadymy robi, bo u nas to jeszcze wszystkiego nie pokazaliśmy (…) fakt, że tutaj ten terror sanitarny jest chyba jeszcze gorszy niż w Polsce, zwłaszcza jeśli chodzi o te paszporty covidowe i chyba właśnie o to tutaj chodzi. Przeciwko temu oni protestują – dodał Sośnierz.

Następnie udał się wgłąb protestu, pokazując uczestników oraz strzelanie do nich z armatek wodnych. – Ludzie krzyczą „wolność, wolność”. Ta demonstracja jest dość brutalnie traktowana, po raz kolejny ich polali wodą, właściwie zupełnie nie rozumiem dlaczego, bo nikt raczej na policjantów nie nacierał – powiedział, po czym armatka wodna wystrzeliła w górę w kierunku posła, na którego także opadła woda.

– Pozostaje trzymać kciuki za kolegów Włochów w walce o wolność, bo tak jak mówiłem na początku tutaj te restrykcje sanitarne są nawet gorsze niż w Polsce – powiedział potem poseł. – Wprawdzie dość powszechnie nieprzestrzegane, tak naprawdę mnie nikt o nic nie pytał. Ja nie pokazałem żadnych tutaj dokumentów ani z testów, ani z niczego, przy wchodzeniu do jakiegokolwiek sklepu, więc to jest trochę pic na wodę – dodał.

– Ten spektakl już się robi dość monotonny. Policja co jakiś czas polewa, ci co jakiś czas próbują przejść dalej. Jakiejś tutaj większej agresji ze strony tego tłumu nie widzę szczerze mówiąc, nie wiem po co te brutalne ingerencje. Chodzi może o to, żeby nie dopuścić ich pod parlament, bo z parlamentu wychodzą właśnie delegaci z całego świata, którzy mądrzyli się o tym, po kolei występując, jak to należy się troszczyć o nasz klimat, jak to ich kraj o ten klimat dba itd. itd. A teraz musieliby wysłuchać głosu rozgniewanego ludu. Zdaje się, że po prostu nie chcą ich dopuścić pod parlament – podsumował.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net