Wielkie protesty w Grecji

W Grecji rozpoczął się strajk generalny przeciwko kolejnym planowanym przedsięwzięciom oszczędnościowym rządu Aleksisa Ciprasa. Pracownicy w sektorach przedsiębiorstw publicznych i prywatnych przerwali pracę.

Kolejarze zapowiedzieli trzy dni strajku, a komunikacja promowa pomiędzy greckimi wyspami zostanie zatrzymana na cztery dni. Strajkują również urzędy i szkoły.

– Lwią część PKB greckiej gospodarki stanowi turystyka. Turyści mają informację o takich sytuacjach. Może to skutkować odmawianiem rezerwacji, zmniejszoną ilością turystów, którzy będą przyjeżdżać i trzeba mieć świadomość, że Grecja dzisiaj już ma problem z napływem imigrantów, którzy w jakiś sposób mogą ograniczać ruch turystyczny. To na pewno negatywnie wpływa na wizerunek Grecji i na turystykę. Jeżeli dodamy do tego element niepewności zamieszek społecznych, może spowodować to nawet tąpnięcie w turystyce, co dodatkowo spowoduje, że Grecja będzie miała mniejsze zdolności do spłaty swoich zobowiązań. Nie tędy droga – mówi Mariusz Kękuś, ekonomista i analityk finansowy.

Obecnie w greckim parlamencie toczy się zawzięta debata na temat reformy systemu emerytalnego, którą forsuje rząd zobligowany przez międzynarodowych pożyczkodawców. Reforma oznacza odbieranie rent i emerytur, a głosowanie nad projektem ustawy zaplanowano na jutrzejszy wieczór. Związki zawodowe w odpowiedzi na reformę wezwały do wielkiej demonstracji w centrum Aten, która będzie miała miejsce jutro.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net