7 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Prymas Francji chce Komunii Świętej dla wszystkich

Prymas Francji, ks. kard. Philippe Barbarin wraz ze swoją diecezją dołączył do zwolenników udzielania Komunii Świętej osobom rozwiedzionym. Otrzymał on „Syntezę Diecezjalną”, którą też przesłano do Konferencji Episkopatu Francji.

W kwestii dotyczącej dopuszczenia do Komunii Świętej osób rozwiedzionych opowiedziała się diecezja w Lyonie. Wraz z prymasem ks. kard. Philippe Barbarin zdecydowanie zaangażowała się w działanie na rzecz sprawy.

W „Syntezie Diecezjalnej”, którą otrzymał prymas, zarzuca się Kościołowi, że odmawia on sakramentów – szczególny nacisk kładąc na Eucharystię – osobom rozwiedzionym, czy też dzieciom rozwodników. W podobny sposób broni się również praw homoseksualistów. Dokument przesiąknięty jest ideologią i kłamstwami i mało w nim tak naprawdę spraw merytorycznych.

„Czy jesteśmy pewni, że Jezus odmówiłby Przebaczenia i swojej Eucharystii rozwiedzionym, którzy ponownie zawarli związek małżeński i homoseksualistom, ten który dał wodę życia Samarytance, pozwolił Judaszowi wziąć chleb Ostatniej Wieczerzy i przede wszystkim, który zmarł ze słowami Ojcze przebacz im…. Kim jesteśmy, by decydować?” – czytamy w dokumencie.

Kardynał Philippe niejednokrotnie otwarcie bronił życia oraz popierał wszelkie związane z  tym manifestacje. Dziś toczy walkę z Kościołem w sprawie homoseksualistów i osób rozwiedzionych.

Kaoch/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net