Przedsiębiorca kontra skarbówka

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Marek Isański, niesłusznie aresztowany i oskarżony właściciel Towarzystwa Finansowo Leasingowego z Zielonej Góry, po oczyszczeniu z zarzutów domaga się 157 mln zł odszkodowania za doprowadzenie przez urzędników skarbowych firmy do upadku i utracone z tego powodu korzyści. Skarbówka nie chciała nawet przyznać się do błędu.

– To olbrzymie pieniądze. Dla mnie jednak ważniejsze jest, by dzieciom ostatecznie wykazać, że ojciec nie kradł – mówił przedsiębiorca. Isański stracił renomę i spore pieniądze z powodu omyłki pracownika skarbówki. – Był zwykły błąd urzędnika najniższego szczebla, który zakwestionował wszystkie wcześniejsze wnioski kontrolne urzędu skarbowego. Mieliśmy stałe kontrole i wszystko było ok. Potem przyszedł jeden człowiek i stwierdził, że wszystko, czego dotknąłem, to ukradłem – dodaje mężczyzna. Prokuratura Generalna nie chce oddać 157 mln zł przedsiębiorcy, który stracił nie tylko majątek, ale i dobre imię.

Isański zauważa, iż Urząd Skarbowy od początku bronił swojego pracownika. – Od kiedy zapadła decyzja, że spółka niesłusznie naliczała zwrot VAT, absolutnie wszyscy – z naczelnikami i ministrem – stanęli za tym urzędnikiem – mówił p. Isański. – Nikt [z urzędników – red.] nie poniósł żadnych konsekwencji. Mało tego, wszyscy otrzymali ordery i gratulacje. Przez całe lata chwalili się, jakiego to przestępcę udało im się wykryć. Ile to wpływów dało do budżetu. Dość powiedzieć, że dyrektor izby skarbowej i naczelnik urzędu skarbowego są do dziś najdłużej urzędującymi w Polsce kierownikami takich instytucji – oznajmił. – Niby mamy tam jakieś prawa jako podatnicy, ale one nie są niczym gwarantowane. Jak urzędnik chce, to nawet nie łamiąc prawa, może zniszczyć każdego podatnika – mówił Isański.

Jap/money.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net