3 kwietnia 2024
Wiadomości

„Charlie Hebdo” drwi z ofiar kataklizmu w Amatrice

Włoskie władze oskarżają francuski tygodnik „Charlie Hebdo” o zniesławienie. Magazyn opublikował rysunek przedstawiający ofiary kataklizmu, jako dania włoskiej kuchni. Przedstawiciele miejscowości Amatrice, w której w sierpniu doszło do trzęsienia ziemi, złożyły w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

foto: YouTube
foto: YouTube

W wyniku trzęsienia ziemi, do którego doszło we Włoszech, zginęło 295 osób. Tuż po tym wydarzeniu, paryska gazeta opublikowała rysunek przedstawiający ofiary tej tragedii, jako dania włoskiej kuchni. Publikacja wywołała oburzenie wśród Włochów. Skrytykował ją burmistrz miejscowości Sergio Pirozzi, szef włoskiego MSW Angelino Alfano oraz przewodniczący Senatu Pietro Grasso. Zdaniem polityków, redakcja przekroczyła wszelkie możliwe granice.

Ambasada Francji nie podjęła dyskusji na ten temat. Wraz z napływającą krytyką, redakcja postanowiła umieścić kolejną karykaturę z napisem: „Włosi! To nie „Charlie Hebdo” buduje wasze domy, ale mafia”. Była to aluzja do trwającej wówczas dyskusji, dotyczącej stanu technicznego budynków, które runęły.

Zarząd gminy Amatrice złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zniesławienia, charakteryzującego się większą szkodliwością społeczną, ze względu na rozpowszechnienie przez publikację prasową. – To makabryczna, bezmyślna i niepojęta obraza ofiar kataklizmu – powiedział jeden z adwokatów zajmujących się tą sprawą. – Krytyka, również w formie satyry to niezbywalne prawo tak we Włoszech, jak i we Francji, ale nie wszystko może być satyrą, a w tym przypadku dwa rysunki obrażają pamięć wszystkich ofiar trzęsienia ziemi, osoby ocalałe i Amatrice – dodał prawnik. Jego zdaniem , jest to wyjątkowo okrutne zniesławienie. W tym wypadku prawo do krytyki w formie satyry nie może być uznane za okoliczność łagodzącą.

Mas/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net