Przepychanki w TVP. Szef TAI odwołany

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI), TVP3 i TVP Warszawa Jarosław Olechowski stracił stanowisko. Odwołał go zarząd Telewizji Polskiej. Nowym szefem TAI został prowadzący główne wydanie „Wiadomości” Michał Adamczyk.

– Stara ekipa została odsunięta. Olechowski był ostatnim człowiekiem Kurskiego na Placu Powstańców – powiedział w rozmowie z wp.pl jeden z informatorów.

Odwołanie Olechowskiego z funkcji szefa TAI ma miejsce kilka dni po publikacji „Onetu” ws. donosu. Olechowski miał go wysłać władzom PiS przeciwko prezesowi TVP Mateuszowi Matyszkiewiczowi.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Olechowski miał zarzucić szefowi „polityczny sabotaż”. TVP nie podało oficjalnie powodu zwolnienia Olechowskiego.

– Olechowski stworzył „Wiadomości” w obecnym kształcie, które są zbieżne z linią „przekazów dnia” PiS, był uważany za człowieka Jacka Kurskiego, byłego szefa TVP. Jeden z informatorów z TVP powiedział Wirtualnej Polsce, że Olechowski „za bardzo urósł i myślał, że jest nieodwoływalny” – podaje radiozet.pl.

– Okazało się, że za bardzo się umacniał i musiał zostać w końcu przycięty – ocenił inny rozmówca.

Olechowski zaprzeczał, by napisał opisywany przez „Onet” list. Jak jednak podkreśla portal, „tylko do niego pasują wszystkie wydarzenia w liście opisane”.

– Generalnie spór sprowadza się do tego, że Olechowski wychwala swoje zasługi, jako ten, który zapewnia PiS-owi wysokie notowania. Twierdzi, że Matyszkowicz chce pokrzyżować tę wspaniałą politykę, chce żeby w „Wiadomościach” mniej było polityki, a więcej lżejszych tematów. Ja to postrzegam jako kolejną wojnę w obozie Prawa i Sprawiedliwości – mówiła wczoraj w TOK FM Dominika Wielowieyska.

radiozet.pl

Fot. Tt/Jarek Olechowski

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net