Przerażające badania nad ludzkimi i zwierzęcymi komórkami

Amerykanie przygotowują się do przeprowadzania kontrowersyjnych eksperymentów na komórkach ludzkich i zwierzęcych. Z ich połączenia naukowcy chcą tworzyć tzw. chimery. Nazwa pochodzi od mitycznej Chimery, która z przodu była lwem, z tyłu wężem, a pośrodku kozą. Nowy świat medycyny ma opierać się na zwierzętach produkujących organy dla ludzi, które przy okazji będą służyć do testów nowych terapii.

foto: YouTube
foto: YouTube

Celem stworzenia chimer jest doprowadzenie do takiego momentu, w którym zwierzęta będą produkować ludzkie organy. Pomysłodawcy twierdzą, że jeśli świnie oddawałyby ludzkie serca, nerki, trzustki i wątroby to zniknąłby problem niedostatku organów do transplantacji. Nowe badania ma finansować Amerykański Instytut Zdrowia. Eksperymenty budzą wiele wątpliwości w wielu środowiskach. Obawy budzą przede wszystkim kwestie etyczne. Jeżeli zakaz tworzenia chimer zostanie zniesiony, naukowców będą jednak obowiązywać pewne zasady. Nie będą mogli wszczepiać ludzkich komórek naczelnym i dopuszczać do wykształcenia się u chimer układu nerwowego zawierającego ludzkie komórki. Zakaz będzie dotyczyć także wszczepiania ludzkich zarodków do macic innych zwierząt i doprowadzania do narodzin zhumanizowanych zwierząt.

Tworzenie ludzko-zwierzęcych chimer może uzyskać grant federalny. Badania ma zatwierdzać panel ekspertów. – Panel ma szczególnie uważać na wszelkiego rodzaju eksperymenty z małpami naczelnymi, ssakami we wczesnej fazie rozwoju i takimi, w których wszczepienie komórek człowieka może zaburzyć rozwój neurologiczny zwierzęcia – wyjaśnił Carrie Wolinetz z National Institutes of Health. Głos w tej sprawie zabrał bioetyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz, który podkreśla, że podejmowanie podobnych prób zaciera granice pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem i budzi wielkie zaniepokojenie. – Obserwujemy poczynania w zakresie biotechnologii, które próbują zatrzeć granicę między człowiekiem a zwierzęciem. Zatarcie granic kulturowych i etycznych w dobie, w której mamy bardzo rozchwiany status człowieka, dokonuje się po raz kolejny i jest to podważenie godności osoby ludzkiej. Mamy tutaj ogromną ilość pytań i ogromną ilość niejasności. Nie wolno manipulować genetyką, sądząc, że jest to manipulacja bezkarna. Manipulacja zawsze może obrócić się przeciwko człowiekowi  – powiedział ks. Bortkiewicz.

Mimo, że badania nad ludzko-zwierzęcymi chimerami zostały zawieszone to eksperymenty mają ruszyć już w przyszłym roku. Efekty mogą być przerażające. Stworzona chimera może zyskać zdolności poznawcze człowieka. Innym scenariuszem może być powstanie  częściowo ludzkiego zarodka i urodzenie się takiego stworzenia. Pierwsze próby takiego działania miały miejsce już w sierpniu 2003r. kiedy chińscy badacze ogłosili, że udało im się połączyć komórki ludzkiej skóry z komórką jajową królika. Miało to doprowadzić do powstania pierwszych ludzkich zarodków.

Mas/radiomaryja.pl, rp.pl, wprost.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net