8 kwietnia 2024
WiadomościWojskowość

Przerzut rosyjskich czołgów podczas szczytu w Mińsku

Około 130 jednostek rosyjskiego sprzętu wojskowego przekroczyło granicę ukraińsko-rosyjską w czasie rozmów pokojowych w Mińsku w nocy ze środy na czwartek.

Ok. 50 czołgów, 40 wyrzutni rakietowych Grad, Uragan (Huragan) i Smiercz oraz tyle samo transporterów opancerzonych przekroczyło granicę w punkcie kontrolnym Izwaryne, w kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów obwodzie ługańskim – oświadczył rzecznik RBNiO Andrij Łysenko na czwartkowej konferencji prasowej.

Dodał również, że separatyści dalej umacniają swoje siły na północnym-wschodzie obwodu ługańskiego i obok Debalcewa. Właśnie w Debalcewie dochodziło ostatnio do najbardziej zaciętych walk, ponieważ jest to strategiczny węzeł komunikacyjny pomiędzy Donieckiem a Ługańskiem.

Łucenko stwierdził również, że „wbrew oświadczeniom przedstawicieli kremlowskich władz o nieobecności rosyjskiego sprzętu wojskowego i sił na terytorium Ukrainy” jest tam przerzucany sprzęt z Rosji.

W trwających od środy rozmowach pokojowych w Mińsku uczestniczy Rosja, Ukraina i OBWE. W czwartek został uzgodniony dokument który podpisała grupa kontraktowa oraz separatyści. Zgodnie z jego postanowieniami o północy z soboty na niedzielę wchodzi zawieszenie broni na froncie. Wycofany ma być również ciężki sprzęt i bojownicy, a strefa buforowa pomiędzy dwoma siłami ma mieć szerokość od 50 do 70 km. Dokument jest wynikiem kilkunastogodzinnych negocjacji Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji w Mińsku.

Szy/radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net