Prześladowania chrześcijan w Pakistanie

foto: /twitter.com/TheresaMechele
foto: /twitter.com/TheresaMechele

Ks. abp Sebastian Shaw, ordynariusz diecezji Lahaur w Pakistanie wypowiedział się na temat prześladowań chrześcijan w swoim regionie. – Chrześcijan w Pakistanie jest ok. 1 proc. i konstytucyjnie jesteśmy uznawani za gorszych od muzułmanów – powiedział ks. abp Sebastian Shaw.

Do ataków ze strony ISIS dochodzi coraz częściej. Dżihadyści atakują nie tylko chrześcijan, ale także inne odłamy islamu, Ich zdaniem każdy, kto nie żyje tak jak oni, musi umrzeć. Ks. abp Shaw powiedział jak do tych ataków odnosi się pakistański rząd. – Ze strony rządu jest nastawienie takie, że aby panował pokój w Pakistanie, musi być coraz więcej tolerancji. Jednak wśród społeczeństwa pojęcie tolerancji jest bardzo rzadko spotykane. Rząd doskonale wie o tym, że istnieje coś takiego jak dyskryminacja i prześladowania. Doskonałym przykładem na to jest postać Asi Bibi. Nie zmienia to faktu, że rząd powinien czynić więcej, aby zapobiegać tego typu atakom. Powinien sięgać do korzeni tego ataku, a mianowicie sięgać do podręczników. Tam należy szukać źródła tej nietolerancji. Już w szkole dzieci powinny być uczone i mieć świadomość, że nawet, jeśli w Pakistanie żyje 96 proc. muzułmanów, a chrześcijan tylko 1 proc., to inni też mają prawo do życia – powiedział ks. abp Sebastian Shaw.

Duchowny dodał, że w pakistańskiej konstytucji istnieje zapis mówiący o tym, że prezydentem i premierem Pakistanu może być tylko osoba, która jest muzułmaninem. Przez wpisaną w konstytucję dyskryminację chrześcijan, ludzie traktowani są o wiele gorzej. Nawet najbardziej wykształceni nie mogą objąć wysokich stanowisk w państwie.

Ks. abp Shaw odniósł się również do sprawy Asi Bibi o której usłyszał już cały świat. – Nawet w wyroku, który podał sędzia na rozprawie Asi Bibi, jest zapisane, że ona niczego nie powiedziała przeciwko prorokowi Mahometowi, a powodem tego zamieszania było to, że kobiety, które pracowały na jednej plantacji pokłóciły się o szklankę wody. Sędzia zaznaczył, że każde nieporozumienie może być skierowane w kierunku tego prawa o bluźnierstwie. To jest bardzo słabe świadectwo tego sędziego. Pomimo, że te dowody są tak słabe i jest czynione wiele wysiłku, aby uwolnić Asię Bibi – właściwie wiadomym jest, że jest ona niewinna – to ciągle jest w więzieniu. Czyli widzimy, rząd mówi o tym, iż stara się zwalczać tę dyskryminację, ale ciągle są podobne przypadki. My możemy jedynie modlić się za Asię Bibi, ale widzimy, że jej sytuacja jest bardzo trudna – powiedział ks. abp Sebastian Shaw.

Ordynariusz diecezji Lahaur zaznaczył także jak często dochodzi do ataków na kościoły chrześcijańskie w Pakistanie. Duchowny przywołał historię napadu ze swojej diecezji z 2015 roku. – W czasie trwania modlitwy w kościele ustawiana jest przed nim służba, która ma pilnować porządku i bezpieczeństwa. Są to młodzi chłopcy. Zauważyli oni bardzo szybko idącego człowieka, który w ich przekonaniu wyglądał jak samobójca, i który próbował przedostać się do kościoła. Podczas tego zamieszania jeden z tych chłopców własnym ciałem zakrył tego samobójcę podczas detonacji ładunku. W ten sposób uratował on wielu ludzi oddając swoje życie za innych. W tym czasie w kościele znajdowało się około 1500 osób – powiedział ks. abp Sebastian Shaw.

– Wśród tak wielkiego cierpienia chrześcijan na terenie Pakistanu staram się mówić ludziom o wielkim darze życia, jaki otrzymaliśmy od Boga – podkreślił ks. abp Shaw i dodał, że “chrześcijanin nie może poddawać się lękowi i strachowi”.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net