Przesłanie synodu

Arcybiskup Paryża, kard. André Vingt-Trois podkreśla, że „zasadniczym przesłaniem zakończonego synodu jest wsparcie rodzin”. – Jest to także przesłanie nadziei dla wielu młodych, którzy wahają się wstąpić w związek małżeński – mówił kardynał.

– Papież uczyni co zechce. Może powiedzieć: uważam ten tekst za bardzo dobry, nie mam nic więcej do powiedzenia i go podpisze. Lub powiedzieć: to wszystko wymaga refleksji. Lub też: podniesione zostały kwestie, które nie zostały wystarczająco przepracowane. Powołam komisję, by nad nimi dalej pracowała – mówił kardynał.

Hierarcha był pytany również o przyjmowanie Komunii Świętej przez osoby rozwiedzione i żyjące w kolejnych związkach. Odpowiedział, że należy formować ludzi do dialogu i prawdziwego słuchania oraz nastawienia na osobiste spotkanie i rozmowę, głos sumienia.

– Jeżeli ludzie przychodzą do nas spotkać się w duchu nawrócenia życia, zaangażowania się w Kościele, w regularnym uczestnictwie w niedzielnej eucharystii, to stawia to pytanie o uczestnictwo w sakramentach. Ale jeżeli spotykam kogoś, który przyszedł tylko po to bym go zaakceptował, to nie jest uczestnictwo w sakramentach – stwierdził arcybiskup Paryża.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net