15 czerwca 2024
Wiadomości

Przestępcy – imigranci problemem w USA

Imigranci nie mogą przebywać w areszcie dłużej niż sześć miesięcy. Przestępcy niechciani przez ojczyste kraje wracają więc na amerykańskie ulice.

Władze USA mają spory problem z przestępcami obcego pochodzenia. Zgodnie z przyjętym w 2001 roku prawem nie można bowiem przetrzymywać w areszcie imigranta przez czas dłuższy niż pół roku (chyba, że zagraża on bezpieczeństwu państwa). Z tej przyczyny mnóstwo przestępców pochodzących m.in. z Kuby po sześciu miesiącach znów wraca na ulice. Jeżeli kraj pochodzenia imigranta nie zgadza się na jego deportację (a najczęściej tak jest), władze nie maja wyjścia i muszą zwolnić aresztowanych, którzy powracają do swojej przestępczej działalności. Republikańscy kongresmeni od lat próbują wprowadzić poprawki, które zapobiegałaby przyjmowaniu imigrantów z krajów, które regularnie odmawiają deportacji – odrzucali je jednak administracje kolejnych prezydentów.

Prym wiodą imigranci z Kuby –  w zeszłym roku amerykańskie areszty opuściło 2, 5 tys. przestępców pochodzących z tego kraju. Kuba odmówiła deportacji ponad 800 z nich. Przyjęcia swoich obywateli, którzy popełnili występki przeciw prawu odmawiają też regularnie Wietnam, Honduras, Gwatemala, Salwador i Liberia. Tymczasem przestępcy wracającą na ulice i psują opinie tym imigrantom, którzy wiodą uczciwe życie w Stanach Zjednoczonych.

Mgot/pch24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net