Przeszczepili człowiekowi serce świni GMO

Amerykańscy chirurdzy z Centrum Medycznego Uniwersytetu Maryland jako pierwsi przeszczepili z powodzeniem serce genetycznie zmodyfikowanej świni człowiekowi. Amerykańska uczelnia ogłosiła to w wczoraj zaznaczając, że była to ostatnia próba uratowania 57-letniego mężczyzny.

Jak powiedział dzień przed operacją pacjent, David Bennett, do wyboru była „śmierć, albo ten przeszczep”. – Wiem, że to dość osobliwy przypadek, ale to była moja ostatnia szansa – dodał 57-letni mężczyzna.

Bennett był przez kilka ostatnich miesięcy przykuty do łóżka. Aby żyć, musiał być podłączony do maszyny utrzymującej go przy życiu.

– To wielki przełom w chirurgii, który przybliża nas o krok do rozwiązania problemu niedoboru narządów – ocenił lekarz, który dokonał przeszczepu Bartley Griffith.

Świnia, od której pobrano serce, została zmodyfikowana genetycznie tak, aby nie wytwarzała cukru, co ma miejsce we wszystkich komórkach tych zwierząt w naturalnych warunkach. Cukier sprawia, że serce zostałoby natychmiast odrzucone przez organizm ludzki.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net