Przymusowa szpryca. Lewica chce zmuszać wszystkich, a rząd na razie tylko niektórych. Maliszewski: Rząd jest blisko podjęcia decyzji

Szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” zapowiedział, że jest możliwe, że rząd wprowadzi obowiązek szprycowania dopuszczonymi warunkowo do obrotu preparatami na koronawirusa. Powodem jest oczywiście tzw. wariant Omikron koronawirusa. Póki co, miałoby to dotyczyć tylko wybranych grup zawodowych.

Lewica pod pretekstem tzw. pandemii zapowiedziała projekt ustawy wprowadzający przymus szprycowania na koronawirusa. Rząd zapowiedział z kolei, że rozważa wprowadzenie takiego obowiązku, ale tylko dla części grup zawodowych. Oba warianty są oczywiście skandaliczne i w swym duchu totalitarne.

Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz potwierdził w rozmowie z DGP, że rząd „jest blisko podjęcia, zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej przy premierze, decyzji dotyczącej wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla zawodów medycznych, nauczycieli i służb”.

– To stanie się w najbliższym czasie. Zauważmy, że poziom wyszczepienia wśród lekarzy to 92 proc,. w wojsku i służbach 87 proc., dla nauczycieli są szacunki, że zaszczepiło się ok. 80 proc. – powiedział Maliszewski.

Jednocześnie przekonywał, jakoby szpryca miała być „skuteczna”. – MEiN podaje, że liczba zwolnień lekarskich była w piątek mniejsza niż tego samego dnia w 2019 r. przed pandemią. Ten poziom wyszczepienia jest bardzo duży już dziś – mówił Maliszewski. Zaznaczył jednak, że inaczej może być z tzw. wariantem Omikron.

– Jeśli on będzie tak bardzo zaraźliwy, to potrzebne będzie pełne wyszczepienie kluczowych zawodów. Stąd zmiana podejścia ministra zdrowia i coraz silniejsze przekonanie do wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla wybranych grup – mówił szef RCA.

Czy po przymusie dla niektórych, pojawi się przymus dla wszystkich? Chwilowo nie, ponieważ – jak zaznacza Maliszewski – są tutaj „wątpliwości” natury prawnej. – Trzeba je rozwiązać, ale z drugiej strony, jeśli Omikron rozwijałby się zgodnie z czarnym scenariuszem, trzeba zmienić myślenie i traktować szczepionki covidowe jak inne. Minister zdrowia będzie wówczas musiał rozważyć, czy nie wpisać do kalendarza szczepień te na COVID-19 dla najbardziej zagrożonych grup – mówił Norbert Maliszewski.

Wskazał także, że rząd rozważa wdrożenie większego sanitaryzmu przy użyciu paszportów covidowych.

radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net