Przyspieszone zniesienie przymusowej kwarantanny w Anglii. Johnson zapowiedział, że decyzja zapadnie w tym tygodniu

Podczas przemówienia w nocy z soboty na niedzielę premier Boris Johnson ogłosił, że jeszcze w tym tygodniu zostanie podjęta decyzja o zakończeniu przymusowej kwarantanny u osób, które mają pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pierwotnie taką decyzję zapowiadano na koniec przyszłego miesiąca. Będzie to wygaszenie ostatniej obowiązującej w Anglii wielkohisterycznej restrykcji.

W Anglii zakazy i nakazy prawie całkowicie zostały zastąpione zaleceniami. Oznacza to, że żadne już restrykcje wprowadzone pod pretekstem tzw. pandemii nie obowiązują, za wyjątkiem przymusowego bezsądowego aresztu domowego, powszechnie nazywanego „kwarantanną” dla osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Wcześniej zapowiadano, że przymus kwarantanny zostanie zniesiony pod koniec przyszłego miesiąca. Jednak premier Boris Johnson zapowiedział, że decyzja zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Obecnie przymusowy areszt domowy trwa co najmniej pięć dni, pod warunkiem, że test na koronawirusa piątego i szóstego dnia zniewolenia da wynik negatywny. Testy muszą oddzielać co najmniej 24 godziny.

Premier Johnson zachęca, by nie rezygnować całkowicie ze środków ostrożności, oczywiście w pełni dobrowolnych.

– COVID nie zniknie nagle, a my musimy nauczyć się żyć z tym wirusem i zabezpieczać się bez ograniczania naszych swobód. Zbudowaliśmy silną ochronę przed tym wirusem w ciągu ostatnich dwóch lat dzięki programowi szczepień, testom, nowym metodom leczenia i lepszemu naukowemu zrozumieniu tego, co ten wirus może zrobić. Dzięki naszemu udanemu programowi szczepień i ogromnej liczbie osób, które zgłosiły się, aby się zaszczepić, jesteśmy teraz w stanie określić nasz plan na życie z COVID – napisał Johnson w komunikacie opublikowanym przez jego biuro.

– Myślę, że to bardzo ważne, byśmy pozostali ostrożni. Nie chcę, aby ludzie źle to zrozumieli – nie mówię, że możemy całkowicie porzucić ostrożności. COVID pozostaje niebezpieczny, jeśli jesteś wrażliwy i jeśli nie jesteś zaszczepiony, ale potrzebujemy, aby ludzie byli bardziej pewni i wrócili do pracy – mówił potem w rozmowie z BBC.

Poza tym, media w Zjednoczonym Królestwie spekulują, że premier zmniejszy także ilość wykonywanych testów. Być może zniesione zostaną także opłacane przez podatników testy u osób niemających objawów. Tylko w styczniu Zjednoczone Królestwo wydało na testy około 2 mld funtów, czyli prawie 11 mld zł.

bbc.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net