12 kwietnia 2024
Wiadomości

Przywódca Czeczenii chce zalegalizować wielożeństwo

Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow uważa, iż jego kraj i inne republiki kaukaskie powinny zalegalizować posiadanie kilku żon. Wielożeństwo dozwolone jest w islamie, który wyznaje ponad 90 proc. Czeczenów.

– Powiedzcie mi choć o jednym mężczyźnie, który nie miał kilku kochanek. Nie ma takiego – stwierdził buńczucznie Kadyrow. Jego zdaniem rozwiązaniem złej sytuacji rodziny jest zalegalizowanie wielożeństwa. – W urzędzie stanu cywilnego rejestruje się tylko jedno małżeństwo. W Rosji egzystuje 25 milionów muzułmanów i w takich regionach jak Dagestan, Republika Czeczeńska, Inguszetia wielożeństwo powinno być dozwolone. – zasugerował przywódca Czeczenii. – Ten kto uważa nas przez to za dzikusów, widocznie sam nim jest, dlatego, że to jest normalny, czysty i prawidłowy stosunek do kobiety – dodał Kadyrow.

Szef Republiki Czeczeńskiej oficjalnie ma jedną żonę. Kilka lat temu ogłosił publicznie, iż szuka drugiej, lecz „jak na razie nie znalazł żadnej, która wpadłaby mu w oko”. Niedawno światem wstrząsnęła informacja o tym, iż Kadyrow wydał zgodę 57-letniemu komendantowi policji na poślubienie 17-latki jako drugiej żony. Rosyjskie media sugerowały, iż dziewczyna została zmuszona do tego małżeństwa.

Aż 93 proc. Czeczenów to wyznawcy sunnickiej odmiany islamu. Współcześnie muzułmanin może zgodnie z wytycznymi Koranu mieć cztery żony, o ile pozwala na to jego sytuacja finansowa (każda z żon powinna otrzymywać taką samą ilość dóbr materialnych).

Mgot/kresy.pl,gazeta.pl,uatoday.tv

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net